İşe başlama süt sorunsalı

darkrakun soruyor: 3

Merhaba sevgili anneler kizim 9 aylık oldu bu hafta işe başlıyorum. 8 de cikip 5de evde olacağım. Sabah 7 de emziriyorum. 5de gelince de emzirecegim. Arada bir kere 120 cc süt icse yeterli mi öğlen sagip ertesi gun kayinvalidem verecek. Aksam 8de ve gece 2de de emziriyorum.

Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sgamze

Merhaba. Bu durum bebeğe göre farklılık gösterir. Ben yarım gün çalışıyordum. Sabah emdirip gidiyordum öğlen kadar bazen 300 ml süt içtiği oluyordu. Okulda teneffüs aralarında sürekli süt sagardim Bence sizde önceden biraz süt sagip buzlukta depolayin ihtiyaç olursa ısıtip içilebilir.


darkrakun

Bebeginiz 9 aylıkken mi 300 cc iciyordu. Bu bana cok fazla geldi. Kizim ek gida aliyor o kadar sutu icse catlar herhalde:)


sLnKA

Merhaba

Kızınızın ritmini en iyi siz bilirsiniz. Normalde evdeyken kac kere emiyorsa siz yokken de o kadar icebilecek kadar öğün sut bırakın bence.

Zaten 3-5 günde belli olur düzeniniz.

Ben de 6aylikken kızımı bırakıyodum. Sabah 7de ve 9da emzirip gidiyordum. Işyerinde 1kere 100-150cc sağıyordum. Ertesi gun öğlen onu iciyordu. 5-5bucukta gelip hemen emziriyordum. Sonra 8de uyurken ve devam...gibi.

Ilk gunler biraz fazla bırakın ki eğer 120cc den sonra yine ararsa devam edebilsin.Cevaplamak için Üye ol