2. bebeğime hazır değilim kAfam karışık

cano soruyor: 10

20 aylık bir kızım var ve geçen gün yaptığım testtede pozitif çıktı ama hala doktora gitmedim neyse hamileyim galiba ve kendimi hiç hazır hissetmiyorum kafam çok karışık.2.kez anne olmuş ve araları bu kadar kısa bebekleri olan deneyimli annelerin cevap vermesini isterim neler yaşadınız yani iiki yapmışmısınız yada pişmanmısınız

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


asna

söyle bir grup var

http://www.nurturia.com.tr/groups/14442118-3c7c-4304-ae86-9cd000049293/1/-aralarnda-yas-fark-az-olan-kardes-bebeklerin-dunyas

sorularda da aratirsaniz cok defa benzer durum ile ilgili konusulmustu.

benim de ilki ile ücüncünün, evet rakam ile 3 :-p, arasi 30 ay :))

su akar yolunu bulur diyorum ben de :))


egenur

merhaba,bende 2.bebişimi bekliyorum ve ilk öğrendiğimde ne kadar bebek istesemde neye ugradığımı şaşırdım.3,5 yaşında bir oğlum var ve ona bunu nasıl yaparım diye ağladığımı biliyorum.Ama düşündükce iyikide var ve ikinci kez anne olmanın mutluluğunu yaşamak,oğluma hayat boyu bir yoldaş bırakmak, ailemin büyüyeceğini düşünmek heyecanımı arttıryor.

ilk aylar kolay olmayacak elbet ama Asna'nın dediği gibi su akıp yolunu bulacak..inanıyorum ki sonrasında iyiki doğurmuşum diyeceğim...belki bir daha bu şansım olmayabilirdi....


cano

asna göndermiş olduğun gurup yazılarını okudum şu an kafam hala karışık ve fiziki olarakta mide bulantıları kokulara hassasiyet sebebiyetinden dolayı hala kararsızlığım devam etmekte 

hergün nerden çıktı bu nasıl başıma geldi diyorum ve işin içinden çıkamıyorum.of diyorum sadece .


jildando

benimkilerin arasında da 29 ay var, sizinle aynı zamanda hamile kalmıştım bende.
Hamilelik süreci ilk aylarda biraz zor geçebilir, hele ki yalnızsanız. ben kızıma yemek yaparken zorlanırdım çok, hala da o günlerden kalma bazı yemeklere karşı isteksizlik var.
Bir de ilk aylarda uyumak isterdim ama kızım uyanıkken bu da mümkün olmuyordu,  bu dediğim 2-3 aylık bir süre idi, daha sonra sorun yaşamamıştım. Kızım iki yaş döneminde zordu çok o zamanda oynak bir tansiyonum var benim, sürekli yükseliyordu, hamilelik tansiyonu değildi gerçi, sık sık tahlile gönderiyordu doktorum beni, onun kontrollerinde de heyecan yapıp tansiyonumu yükseltiyordum:)
 Ama sonuç olarak pişmanmıyım, hayır hiç değilim. Tüm bunlar kısa süreli şeyler, hepsi bitiverdi, önümdeyse iki muhteşem çocukla yıllar sürecek güzel bir süreç var.
Oldukça hareketli , dağınık ve gürültülü bir evimiz var, sürekli birileri kıkır kıkır gülerek koşturuyor evin içinde. Kızım bebekken çok fazla güldüremediğim günler üzülürdüm çok, ama ikincide bu olmadı, gülmesi için ablanın varlığı bile yetiyor.
doktorum ikinci doğduğu zaman şimdi 2 değil 1,5 çocuk yetiştireceksin demişti, doğru gerçekten, büyük küçüğün ilerlemesinde çok ciddi faktör oluyor. Siz tecrübeli ve daha rahat oluyorsunuz, bu rahatlığınız da haliyle çocuklara çok yansıyor.
eğer ikinci bebek düşünüyor ve istiyorsanız çok da korkulacak bir yanı yok bence.


ayberke

kesinlikle uğur getirir işinize karışmak gibi olmasın ama harika bir şeyozalp07

yaşım ve erken doğum hikayemden dolayı 2 . bebek şansım yok. yada bu şansımı çok fazla zorlamak olur. oğlumun hiç kardeşi olmayacak. hiçbir zaman amca yada dayı olamayacak. yeğenleri olmayacak. üzülüyorum aslında. şartlar mümkün olsaydı mutlaka ikinciyi yapardım. 2. bebeği bir şans olarak düşünün. moralini yüksek tut. bence çok güzel. tbr ederim.


ZeynepYenice

hduran ne güzel anlatmışsın, benimde iki kızım arasında 38 ay var, bilerek ve isteyerek olan bir hamilelikti, bu günler benim için çok zor geçiyor, her ikiside ilgi bekliyor her ikiside henüz çok küçük ama biliyorum ki gün geçtikçe daha güzel günler gelecek..


no27

birisi su akar yolunu bulur demiş. katılıyor ve ek olarak gelene git denmez diyorum. hayırlı olsun :)

 

imza: 2 çocuğu olan ama kendisi tek çocuk olan anne.ozgu_naz

eğer 2. çocuğu yapacaksanız ilerde o bebek bu bebek olabilir. ben yaşımdan dolayı endişe ediyor olmama rağmen kardeş isityorum kızıma.fiziki değişimler ve mide bulantılarından bahsetmişsiniz. bunların hepsi süreli sorunlar.geçiyor ve bebeğinizi alıyorsunuz kucağınıza. benim kadar zor hamilelik geçiren azdır sanırım:) bel bile düşünüyorum yendiden anne olmayı
Cevaplamak için Üye ol