Ankara'da Doğumgünü ve Mekan Önerisi

NuPe soruyor: 10

Arkadaşlar bebeğimin 1 yaş doğumgünü için Ankara'da güzel bir mekan arıyorum.Partide birkaç küçük bebek olucak,çocuk parti ve oyun evlerini o nedenle çok fazla tercih etmeyi düşünmüyorum daha çok yetişkin ağırlıklı olacak.
Birkaç yerle görüştüm.Mado,Liva,Pelit ve S'Lo Cafe Locanda...Buralarda organizasyon yapmış , deneyimli annelerin tavsiye ve yönlendirmelerine çok ihtiyacım var...Bunların dışındaki önerilerinizi de merak ediyorum. 
Partide ikram olarak yemek,ardından pasta ve içecek mi yoksa ikramlıklar tatlı tuzlu aparatifler,kısır salata çeşitleri ,börek,pasta ve içecek mi kararsız kaldım bu konuda da fikirlere açığım...
Bu mekanlardan doğumgünü ya da başka herhangi bir organizasyonda şikayetiniz oldu mu? Mekan veya pasta,ikram,servis anlamında...Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


esinka

Bence yemek üstüne pasta olmasın.Tuzlu ikramlıklar ve pasta ikram edilsin daha iyi olur yemek üstüne hemen ağır olabilir. Mekan olarak daha 2.5 aylık bebeğim olduğu için açıkçası bende deneyimsizim. Ama Pelitin gereksiz pahalı bir yer olduğunu duydum aklında olsun.


esinka

Tunalı Hilmide Elizinn Pastanesi var oranın herşeyi çok güzel ve üst katında bu tarz organizasyonlar oluyordu bir görüş istersen. 4274045


aslihank

Merhaba,
Ben de disarida biryerlerde yapmayi planliyorum. Ama yemek degil de ikramliklar falan dusunuyorum sadece. Cocuklarimiz kucuk olunca ben saat vermeyi planliyorum mesela 12-2 arasi, 2-4 arasi gibi. 2 saat falan dusunuyorum cok uzun olmasin bebek yorulmasin cok diye. Yemek olanim da o nedenle yok, vaktimiz yemekle gecmesin ama ikramliklar ve biseyler icilsin yeterli diyorum.

Mekan konusunda kararsizim ben de. Ama tercihim biraz daha kucuk mekanlar olacak ayarlayabilirsem. O nedenle actigin konuyu takipteyim NuPe :)


NuPe

esinka; Pelit hepsi içinde en fazla fiyat veren haklısın,birde diğerlerinde ayrı bir salon var kutlama için fiyata dahil diğer gelen müşterilerle iç içe değil Pelit'in öyle bir salonu var ama kocaman bize fazla ve ayrıca fiyatlandırmışlar...Bende Pelit'i eledim gibi..
Elizinn pastanesi tunalıda köşede 2-3 katlı biryer var orası sanırım değil mi? hiç düşünmemiştim orayı,teşekkür ederim bir görüşeyim..
Yemek üstüne pasta ağır olabilir ama sanki diğerleride çok hafif mi kalır diye düşünüyorum yoksa bende tatlı tuzlular,kanepeler,ekler,kısır,salata içecek ve pasta kesimi olsun istiyorum.

Aslıhank bende yaklaşık 2-2,5 saatlik bir zaman ayırdım öğlen uykusundan sonra 1-3 arası diye düşünüyorum...Az zaman kaldı hala ortada hiçbirşey yok ...Çabuk geçiyor zaman daha önceden netleştirmekte fayda var eğer dışarda düşünüyorsan.


tulay_yagmur  mrb; Özel Neşe erberk anaokulu Ankara Or-anda dogum gunu organızasyonları yapılıyor eğitmenler eşliğinde ve menuyu sızın ıstegınız dogrultusunda hazırlıyorlar.tatlı tuzlu kurabıye,pasta,mercimke köfte,kısır,sınırsız ıcecek.anımasyon ve eglence yaklasık 2 saat ve dolu bır zaman gecırıyorsunuz.ucreti yanlıs hatırlamıyorsam 700 tl idi.tulay_yagmur  mrb; Özel Neşe erberk anaokulu Ankara Or-anda dogum gunu organızasyonları yapılıyor eğitmenler eşliğinde ve menuyu sızın ıstegınız dogrultusunda hazırlıyorlar.tatlı tuzlu kurabıye,pasta,mercimke köfte,kısır,sınırsız ıcecek.anımasyon ve eglence yaklasık 2 saat ve dolu bır zaman gecırıyorsunuz.ucreti yanlıs hatırlamıyorsam 700 tl idi.


NuPe

umutun_annesi haklısın bebişler bişey anlamıyorda hem özel birşey yapmak istiyorum ilk olduğu için heyecan duyuyorum, hemde evde tıkışmak yerine hoş bir mekanda sevdiğimiz yakın bulduğumuz insanlarla bu özel günü paylaşmak güzel vakit geçirmek istiyorum ,yıllar sonra bebeğimde fotoğraflardan video kayıtlarından görüp yaşayacak o günü...evde de olabilir tabiki ama dışarda olsun istedim bu yıl...çok güzel şeyler hazırlamışsın harika fikirler sağol paylaşım için,buarada süslemeleri nereden aldın öğrenebilir miyim?

tülay_yağmur henüz anaokulunda kutlayacak yaşta değil birde partide 2-3 bebek olacak kalabalık çocuk grubu olmayacak yani,ama teşekkürler...


deyra

nefis görünüyor, çok ilham vericiNuPe

umutun_annesi çok güzel olmuş harika bir fikir çok beğendim,teşekkürler...


NuPe

Doğum günümüz geçti ama kutlamayı Pazar günü yapacağız mekanı netleştirdik S'Lo Cafe Locanda da yapacağız Çukurambar Liva'nın yanındaki mekan,araştıran anelere de bilgi vermesi açısından daha sonra detayları paylaşıcam...Cevaplamak için Üye ol