bebeğimin ellerinde ve kafasında titreme

koralpcan soruyor: 3

6aylık bebeğimde ventolin kullandığımızdan beridir ki şu an kullanmıyor el ve kafada titreme oluyor emerken uykuya dalarken oluyor ve birkaç saniye sürüyor?sebebi ne olabilir sizce  ilaçları kullanmayalı 10gün oldu acaba ilaçla ilgili olmayabilir mi?.


Bu soruyu cevapla


3 Cevap


neretva

Benim bu konuda deneyimim yok ama şunu söyleyeyim hiçbir ilaç bünyede 10 gün kalmaz. Bu artık ilaç etkisi olamaz. Belki önemli değildir ama siz yine de doktorunuza danışın.


ipekkusgoz

Yan Etkileri:
İskelet kaslarında hafif bir titremeye neden olabilir, genellikle titreme en çok ellerde belirgindir. Bu etki dozla ilgilidir. Nadiren baş ağrıları bildirilmiştir. Bazı hastalarda periferal vazodilatasyon ve kalp hızında dengeleyici küçük bir artış görülebilir. Anjiyoödem, ürtiker, bronkospazm, hipotansiyon ve kollaps gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları çok nadir olarak rapor edilmiştir. Çok nadir olarak kas krampları bildirilmiştir. İnhalasyon tedavisinde, inhalasyonu takiben hemen hırıltıda (wheezing) artış ile paradoksal bronkospazm görülebilir. Bu durum alternatif bir uygulama veya farklı bir çabuk etkili bronkodilatör ile tedavi edilmelidir. Salbutamol inhalasyonu hemen kesilmeli, gerekirse alternatif tedaviye başlanmalıdır. Beta-2 agonist tedavisi potansiyel olarak ciddi hipokalemiye neden olabilir. Nadiren çocuklarda hiperaktivite bildirilmiştir. İnhale salbutamol ile ağız ve boğazda irritasyon oluşabilir

 

ilaçlar.gen.tr sitesinden kopyaladım.Ben bu şurupmuydu hatırlamıyorum ama oğluma yaklaşık 6,5-7 aylıkken öksürüğü için vermişti doktoru. prospektüsünü okuyup 2 yaş altı çocuklarda kullanım dozu verilmediği ve halusünasyonlara sebep olduğunu okur okumaz o doktoru bıraktım.Ve gerçekten de sadece burun damlasıyla geçirdi öksürüğünü şu an halen devam ettiğimiz doktor.


koralpcan

eeg çekemedik oğluşuma o esnada hep uyanıyor ne yazıkki öğrenemedim hala sorunumuzu:(
Cevaplamak için Üye ol