Çengelköy Ata-2de oturan var mı?

EsraEA soruyor: 10

Ya da tanıdığı oturan? Çocuklarla şimdilik en uygun yer orası gibi duruyor. Site, çarşı dibinde, oyun parkları, çeşitli anaokulları, bisiklet yaşına geldiklerinde nisbeten az trafik avantajlarıyla. Deprem güvenliği de olduğu söyleniyor. En büyük dezavantajı, evler 3 katlı.
Burada oturup menun olan/olmayan var mı?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


neslihana

bende evlenene kadar 24 sene kadar orada oturdum.... annemler halen orada oturuyorlar...Ata 2 nin içinde değil ama tam karşısında...şu an için çok avantajlı bir yer...ulaşım açısındanda artık sorun yok.. hele araba da varsa hiçbir sıkıntı yok bence... herhangi bir sorun olursa yardımcı olurum...


Damla

Biz oturmuştuk zamanında, çocuk yoktu ama o zaman. Uzun süre de oturduk Çengelköyde. Sitede her zaman içi düzgün yapılı ev bulmak kolay olmuyor.

Geçen yaz taşındık, daha merkezi ulaşımı kolay yerlere göre kira açısından pahalı kalmıştı Çengelköy civarı biz geçen yaz taşınırken.

Önceden karşıya ulaşım rahattı köprülerden, biz bu yüzden tercih etmiştik ama zamanla kalabalıklaşınca çok trafik olmaya başladı. Üsküdara minibüs ve otobüs vardır, Kadıköye otobüs vardır ama 1 saate yakın sürer, karşıya direk yoktur. Köprüye taksiyle gidip oradan köprüye çıkıp her şeye binilebilir yalnız.

Sitenin içindeki parkları beğendiysen güzel, Maksi var, Çengelköye inilebilir, yalnız kalabalık olur iyi havalarda. Bunun dışında çocuğu alıp gidilebilecek çok yer yok. Kaldırımları falan çocukla zordur.

Anaokulu açısından pek zengindir, villa bolluğu olduğu için sanırım.


EsraEA

Çok teşekkürler :)))
Benim iş yerim Maltepede. Araba kullanmayı da bilmediğimden benim için çok zor olacak. Ama Ata2 güvendiğimiz ve ayrılmak istemediğimiz bakıcımıza daha yakın, bir de Üsküdar merkezde 4+1 bahceli alternatif  yok.

Damla, biz aksam uzeri gidiyoruz cocuklarla. Parklarin icine bakmadim ama bir site icinde gördüğüm alanda 3-4 tane vardı. Eşimle ben götürürsek, biz zaten İstanbuldaki tüm parkları gezmeyi görev edindik :))) Bakıcıyla da yakın olsun, tehlikeli oyuncaklar, etrafta cam kırıkları olmasın yeter :) Zaten kaydırağımız

Peki ısınma nasıl oluyor? Aidat ücreti düşük ama  kışın doğalgaza ne kadar verilir?İnternette baktıklarımda  en alt katta bazılarının yerleri parke, bazıları fayans. Fayans olanlar kışın soğuk oluyor mu? Bir tane ev gördüm, ev güzeldi ama en alt  kat nem kokuyordu. Hepsinde aynı problem oluyor mu?


EsraEA

Toprakana siz müstakillerde miydiniz apartmanda mı? Müstakillerin ısınması ayrı galiba. Baktıklarımızda kombi vardı diye hatırlıyorum?


EsraEA

Bir de birisi o bölgede kışın ulaşım zor oluyor. Kar yağınca kalınıyor demişti ama artık böyle bir problem yok herhalde.zeynoarda

Merhaba Esra, taşındınız mı merak ettim :) Biz de 6 senedir Ata 2 de oturuyoruz. İş yerim de Kozyatağında , şartlar benzer olunca ne yaptığınızı merak ettim:) Sevgiler


EsraEA

Çekmeköye taşındık Zeynep. Ata2deki ve hatta Cekmekoydeki tum evleri gezdikten sonra, Kosuyolu dedik. Kosuyolundaki kiralar cok cok olunca Çekmeköyde tam aradığım gibi, kirasi benim maaşımdan birazcık da olsa az olan bir yere taşındık :)


EsraEA

.zeynoarda

Güle güle oturun :) Bakıcı problemini de çözdüyseniz Çekmeköy evlerin daha yeni olması, çevre düzenlemesi gibi açılardan kirasını hak ediyor bence artık.


EsraEA

Sağolasın. Bakicimiza daha yakin oldu, hatta aksamlari sitenin servisini kullaniyor, cok rahat gidiyor, o yüzden cok mutlu :) OLan bana ve eşime oldu :)

Ben çekmeköye çok mesafeliydim, illa eski yerleşim yeri olsun, mahalle havasi olsun diye. Sonunda Sinpaş Aqua city 1. etap oldu. Orada da mahalle havasi var. Yalniz geçen gün Çekmeköyden Ataşehire gelirken, Ataşehir civarına çöken sis? hava kirliliğini gördüm, iyi seçim olmuş dedim :)Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Tuvalet eğitimi 5

s_gur_s 2Y
Son: dilrubaa,

Uyku düzeni ve pınar sibirsky 2

yaseminil 2A
Son: atomkarinca,

Erenköy anaokulu tavsiye 1

tymy 3,5Y
Son: Ddolunay,

Süt anne arıyorum 1