Süt verme döneminde röfle

mildgirl soruyor: 6

merhaba anneler süt verme döneminde saçına röfle yaptıran varmı acaba?eylülde okullar açılıyor ve ben okula başlıyacağım.saçımdaki beyazlar beni rahatsız ediyor.bebeğim emmiyor fakat ben sağarak süt veriyorum.röfle süte geçermi emin olamıyorum.aranızda benimle aynı şeyi yaşayan varmı acaba?teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


gulenozel

Röfle değil ama ben sacımı boyatiyorum, hem de dogum yaptım 14. Gunünde boyattim. Zararı yok diye biliyorum ama sorunuz kafamda soru işareti oluşturdu.


nnunnis

Benim bildiğim kadarıyla emzirirken saç boyatmanın yada röfle yaptırmanın pek de sağlıklı olmadığı sonuçta kimyasallar bir şekilde vücüda değiyor bence tamamen bitkisel olmayan bir ürünü kullanmayın ne olur ne olmaz.


gulenozel

http://www.nurturia.com.tr/questions/4af3917f-a025-40fb-8f83-9ef70171d616/1/emzirme-doneminde-sac-boyatma-acil

Bir sene once Nurti de tartışılmış....son mesajdaki yazı açıklayıcı.


GOGO05

bende hep röfle yaptırıyorum ama doğum yaptım kuaförüm hemen yapmadı 3 ay sonra yaparım dedi alerji yapabilir diye bende 4.ayında yaptırdım bitkisel yaptılar ve ondan sonra devam ettim çok şükür bişey olmadı


pink09

bende çok tereddüt etmiştim bu konuda o yüzden boyatmadım ama oğlum 10 aylık falandı artık dayanamayıp yaptırmıştım içinizin rahat etmesini istiyosanız bitkisel boyaları deneyebilirsiniz 
 


mildgirl

teşekkür ederim cevaplayan herkese bu röfle konusu bayağı bir kafamı kurcalıyor çünkü yeni eğitim öğretim yılında bakımsız öğrencilerimin karşısında görünmek istemiyorum fakat bir yandanda her sağımda 25ml gelen süte röflenin ve açıcının etkisi geçermi bebeğimin fiziksel ve zihinsel yapısına zarar verirmiyim diyede düşünmeden geçemiyorum.Gebeliğimde rutin kontrollerimi yapan drum boyatabilirsin demişti ama röfleyi sormamıştım kafam çok karışık.canım yaptırmak istiyor ama vicdanım müsade etmiyor.
Cevaplamak için Üye ol