kabızlığa çözüm

ruyafulya soruyor: 5

kızım 5.5 aylık ve 3 gündür kabız, ağlayarak yapmaya uğraşıyor, fakat olmuyor.zeytinyağı da verdim, karnına masajda yaptım,sıcak havluda koydum olmadı.en sonunda fitil koydum ve çok az yaptı.kayısı iyi geliyor fakat nasıl vermeliyim,emmiyor.teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


septik

Kuru kayısıyı akşamdan suya koyarak, sabah o su ile kaynatıp ister o suyunu soğutup içirebilirsiniz,isterseniz (eğer kahvaltıya başlandıysa)kahvaltısına katabilirsiniz.Armut püresi de kabızlığa iyi geliyor. 


cassiopeia

anne sütü deil de mama veriyorsanız mamadan kabızlık yaşıyor olabilir ya da ek gıdaya geçtiyseniz yediği herhangi birşey yapmış olabilir.Bu arada armut da çok iyi geliyor.


ruyafulya

teşekkürler.armutu deneyeceğim.


Tunam10

hipp erik,armut ya da kayısı, sütaş babymix probiyotik yoğurt bizde işe yarıyordu. birde muz,pirinçten uzak durmalı bu dönemde.


Meryem_

benim oglum da demir takviyesi yuzunden fazlasiyla kabizlik derdi cekiyordu. hamilelik zamanimda doktorumun bana tavsiye ettigi 'keten tohumu' - 'flax seed' vermeyi denedim. bagirsak gevsetici etkisi varmis. sonuc harika oldu. kac gundur yapamadigi kakalari bugun gorunce sevincten bir oynamadigimiz kaldi babasiyla.


flax seed ile ilgili bilgileri su sayfadan buldum, turkce sayfa aramadim henuz. http://www.wholesomebabyfood.com/flaxforbaby.htm

bebek 7-8 aylikken baslanabilirmis. gunluk bir corba kasigindan fazla vermeyin diyorlar. ben mamasinin icine kattim. bilmiyorum turkiye'de hangi formda satiliyor (satiliyor mu) ama buradaki "Whole Ground Flaxseed Meal" diye satiliyor. bu urunden bahsediyorum http://www.amazon.com/Bobs-Red-Mill-Flaxseed-Organic/dp/B001O8MJ4MCevaplamak için Üye ol