2 yaş için, Halkalı Soyak'da önerebiliceğiniz Kreş var mı?

Cigdemt soruyor: 10

Selamlar,

Oğlum 21 aylık, 1-2 ay içinde kreşe vermeyi düşünüyorum. Halkalı Soyak'da 2 yaş için tavsiye edeceğiniz kreş var mı?

Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Niran

Merhaba Neşe erberk anaokulu sanırım soyak'ta bir şube açacaklarmış.bilginize.ben halkalı toki açelya evlerinde oturuyorum:)


sarphukuk

Merhaba ; ben halkalı avrupa konutlarında oturuyorum.Oğlum sarp'ı Soyak Olimpiakent içerisinde bulunan Minik panda anaokuluna veriyorum.2 yaş'ıda alıyorlar diye biliyorum.Çok güzel ve çok başka bir okul.( Daha önceki deneyimlerimizden biliyorum )Neşe erbek okullarının adı var  ve giden hiçkimse tavsiye etmiyor.Ama ben minik panda anaokulunu herkese rahatlıkla tavsiye edebilirim.


cutelara

Bence de minik panda anaokulu bölgedeki en güzel ve gönül rahatlığıyla tavsiye edilebilecek yegane okul.Bilenler iyi bilir herşeyden önce dürüstler yalan dolan göz boyama yapmıyorlar.  Duymak istediklerinizi değil gerçekleri söylüyorlar.Çok samimiler ve içten davranıyorlar.Çok fazla okul tanıyınca insan farkı net olarak görebiliyor.Diğer okularda sizi ikna etmek için neler söylenmiyor ki bir tanesi doğal olduklarını anlatmak için tarhanayı kendilerinin okulda yaptığını söylemişti kendimi zor tutmuştum bir tanesi de ingilizce sınıfı açtıklarını bu sınıfa devam eden çocukların anadilleri gibi ingilizceyi öğreneceklerini söylemişti oysaki o okulun bağlı olduğu kolejin ilköğretimine giden yeğenim var ilkokul 3.sınıfta olmasına ve eğitim dillerinin ingilizce olmasına rağmen hala ingilizce cümle bile kuramıyor. Anaokulu çocuğu nasıl konuşabilsin.Ama duyunca kulağa hoş geliyor.Sonra olmayınca da sizin çocuğunuz balarısız veya ilgisiz denecek. Herkes çocuğunu sabah bırakıyor akşam alıyor.Bütün gün boyunca neler olduğunu bilme şansınız yok.Tek yapabileceğiniz okula güvenmek.Bence insanlar okul seçerken öncelikle bu hususa dikkat etmeli.Bu okula güvenebilirmiyim.Okulun kurumsal ismine aldanmamalı.İşte Minik panda yı hepsinden  farklı kılan da bu.


Cigdemt

Selamlar,

Herkese cevapları için öncelikle teşekkürler:)

Minik panda'yla 2-3 ay önce görüştüm, kafama yatmıştı. Ama daha sonra, aynı sitede oturan ve oğlu Rüzgardan 6 ay büyük (2,5 yaşında) bir arkadaşım minik panda'ya kayıt yaptırdığını fakat 1-2 gün çocuğunu kontrol için gittiğinde hep oğlunu bir köşede bırakmış olduklarını, hiç kimsenin ilgilenmediğini söyledi. Grubundaki diğer çocuklar için yıl sonu gösterisi gibi bir şey hazırlıyorlarmış bu yüzden bu arkadaşın çocuğuyla öğretmenler pek ilgilenmeyip dvd'ye çizgi film koyup izletiyorlarmış. Bunları görünce annesi de tabi hemen okuldan almış. Ayrıca servisle göndermek durumunda o da benim gibi, servisden aldığında serviste çocuğu bağlamadan oturttuklarını Allaha  emanet getirdiklerini görümüş. Bu şekilde anlatınca birden güvenim sarsıldı, Rüzgar'da çok küçük 2 yaşında ve bende çalıştığım için  devamlı takip edebilecek durumunda olamıycam. O yüzden bir tane kötü feedback alınca minik panda hakkında karar vermem zorlaştı. Aynı şeyleri yaparlarsa benim oğluma da vs diye anne yüreği işte:(((

Diğer bahsettiğiniz okul avrupa koleji'nin anaokul anladığım kadarıyla. Orası evime çok yakın, ama orasının ana okulu- kreş ahlakı yok bence. Tamamen maddiyata dayalı bir okul yapmışlar. Öğretmen çok şirin anlatıyor, ne güzel vs.. ondan sonra ödeme nasıl olacak dediğimde, tüm yılı baştan alıyoruz. Siz taksitle ödüyorsunuz ama çocuk gelmesede bu parayı yıl sonuna kadar ödemeniz gerekiyor dediler. Ve şaşırdım kaldım. 2 yaşındaki çocuğun ben tüm yıl oraya gideceğinin garantisini nasıl verebilirim? ayrıca okuldan memnun kalmasam ne olcak, zorla para verdim diye çocuğu mu göndereceğim. Olacak iş değil. Bugüne kadar birçok okulla görüştüm böyle bir şey görmedim, ve kendileri böyle yapmakla haklı olduklarını savunuyorlar. Profesyonel bir yermiş vs...:) çok komik.
chamomile

Herkese selamlar ; tesadüfen yazıları okudum ve bende katılmak istedim.Öncelikle çiğdem hanım , sadece iki gün okul deneyimi olmuş bir arkadaşınızın sözlerine itibar ederek karar vermeniz bence yanlış olmuş.Bende kızımı minik pandaya gönderiyorum ve diğer arkadaşların görüşlerine aynen katılıyorum.Ben zannedersem arkadaşınızın olayına tanık olmuştum.Yanlış hatırlamıyorsam o bayanın ismi bahar mıydı pınar mıydı tam hatırlamıyorum ama oğlunun ismi alp ti sanırım.Bazen biz ebeveynler olarak çocuklarımız için çok fazla beklenti içine giriyoruz ve bunlarda gerçekleşmeyince suçu başkalarında arıyoruz. Çocuklarımızın okula adaptasyon süreci herkes için aynı olmuyor.Bazen bunun zor olması biz ebeveynlerden kaynaklanıyor.Çünkü çocuğumuz  bizi bıraksa bile biz onu bırakamayabiliyoruz.Böyle olunca da çocuğumuzun okula adaptasyonu çok güçleşiyor. Böyle durumlarda okulunda yapabileceği çok şey olamayabiliyor.Bir defasında öyle bir olaya rasladım ki hala inanamam ve herkesle bunu paylaşmak isterim.Bir ebeveyn okuldan almış olduğu yemek listesine bakarak akşam çocuğunun kakasını karıştırmış ve okula gelerek yemek listesinde yer alan yiyeceklerin çocuğunun kakasında çıkmadığını söyleyerek okulu suçlamıştı.Böyle saçma bir iddia olabilirmi veya bir anne bu kadar titiz olabilirmi .( bence titizlik değil hastalık boyutu )Bence önemli olan mükemmeli bulmaya çalışmak değil.Bölgenizde çocuğunuzu verebileceğiniz en iyisini bulmaya çalışmak olmalı.Böyle olunca da bence de bölgenin en iyisi minik panda.
Servis olayına gelince benim çocuğumda servisle gidip geliyor.Servis okulun kendi servisi değil.Anlaşmalı servis şirketleri taşıma yapıyor.Onlarda memnun değillerdi.Servis şirketini değiştirdiler ve daha profesyonel bir şirketle çalışıyorlar.Ben bugüne kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım.
Kolej anaokullarına gelince gerçekten kayıt yaptırmadan önce çok iyi düşünmek gerekiyor.Çok fazla aldatmaca var.Öncelikle yıllık fiyat söyleniyor.Söylenen fiyatı 12 aya böldüğünüzde cazip gelebiliyor.Ancak yıllık denen fiyat 12 aylık eğitimin fiyatı değil 8 ayın daha doğrusu 7.5 aylık eğitimin fiyatı.Yıllık ücreti 7.5 aya bölünce okul fiyatının normal anaokullarına nazaran ne kadar yüksek olduğunu görebiliyorsunuz.Birde şu var bir kere kayıt yaptıktan sonra günlük eğitim süresini de kısa tutuyorlar.Her fırsatta okulu tatil ediyorlar.Yok sömestr tatili yok paskalya tatili.Yok o tatil yok bu tatil.Tatillerden insana gına geliyor.Çalışan insanlar için resmi olmayan tatillerin dışında süpriz tatillerin çıkmasını varın siz düşünün.Oysa normal anaokullarında böyle süprizler yok ve çocuğunuzu göndermediğiniz ayın ücretini ödemek zorunda değilsiniz.Bir arkadaşım bir kolej anaokuluna çocuğunu kaydettirdikten bir ay sonra izmire tayini çıktı.Parayı peşin ödemişti.O anaokuluyla görüşmesine ve durumunu belgelemesine rağmen parasını geri vermediler. 
Yazım biraz uzun oldu sanırım.
Okuyan herkese teşekkürlerCigdemt

Selamlar,

Dünkü yazımdan sonra minik panda'yı aradım, konuyu açıkça anlattım. Daha önce görüştüğümü ve sonradan kulağıma gelen hoş olmayan olayı anlattım. Bu yüzden çekimser kaldığımı söyledim.  Olayın aslının öyle olmadığını yüzyüze geldiğimizde detaylı konuşabileceklerini vs. söyledi telefondaki bayan. Uzun konuşmamızın ardından ve sizlerin de yukarda yazdığı olumlu feedback'ler sayesinde bu okula bir şans vermeyi ve en azından bir haftalık bir deneme sürecini yapmaya karar verdim. Şimdi Rüzgar'la haftasonu ziyarete gideceğiz. İnşallah güzel şeylerle karşılaşırız ve oğlumunda hoşuna gider.

Herekese güzel yazıları için çok teşekkürler:)

Bu arada bende 12. Bölge'de oturuyorum. Belki bir gün bir grup kurarız:)

Sevgilerimle


Niran

geçenlerde minik pandayı ziyarete gittim.30ncu aydan sonra çocuk kabul ediyorlar.hoş geldi gözüme..tabii denemek gerek..


gizemmm

Merhaba burdakı yorumları omuduktan sonra kızımı mınık pandaya gonderdım,ılk ay gayet ıyıydı ama sonra ogretmenın yanlıs tutumları yuzunden kızım okuldan sogudu,sımdı gıtmıyor evde.ısın kotusu hıc bır okula gıtmek ıstemıyor.ayrıca yonetımden de hıc memnun degılım cok ılgısızler bır konu hakkında benı arayacaklar hala aramıyorlar,ben arayınca ulasamıyorum halbukı onların ogretmenı yuzunden bu basımıza geldı yqnı ben magdurum.belkı bızım ogretmenımız ıyı degıl dıger ogretmenlerı bılemem tabı ama ben hıc memnun kalmadımfoxy

merhaba,

kızım 19 aylık ve yarım gün yada oyun gurubuna vermek istiyorum.Biraz araştırma yaptım atakent mah bütün anaokulları min 30 aydan önce almıyorlar.Neşe Erberk'e gittim gayet güzel çok sevdim ama oyun gurubu bana pahalı geldi 850 tl hergün 3 saat ve servis 200 1050 e geliyor.Batı yıldızıda güzel ama yüksek gerilim hattı yüzünden orayıda elemek zorunda kaldım.Bana alternatif bilenler soyleyebilir mi?çok teşekkürler.


orchardroad

Minik Panda okulu kesinlikle güvenli bir okul değil. Çocuğunuzu buraya gönderip yazık etmeyin. Benim 3 buçuk yaşındaki çocuğum bu okulda Çisem adlı bir öğretmen tarafından itildi ve alnı yarıldı dikişler atıldı. Ömrü boyunca alnında izi kalacak. Çocuğumun öğretmenin kendisini ittiğini defalarca söylemesine karşın, okul bu durumu örtbas edip beni susturmaya çalıştı ancak ben üzerine gidince anlaşmaya çalıştılar. Kabul etmedim ve savcılığa suç duyurusunda bulundum. Ben üzerine gitmeseydim hiç bir şey olmamış gibi hayatlarına devam edeceklerdi. Çok ilgisiz bir yönetim, kontrolsüz öğretmenler..Dediğim gibi hiç güvenli bir yer değil. Benden söylemesi.
Bu arada bu okulda çocuklara bağırılıyor kızılıyor. Bunu çocuğum bir süredir söylüyordu ancak ben çocukluğuna vermiştim. Bir yaramazlık yapmıştır onlar da bir şey söylemiştir demiştim. Ancak bu ittirme ve yaralnma olayıyla durum aydınlandı. Çok kontrolsüz bir yer. Çocuklar Allah'a emanet..Cevaplamak için Üye ol