Ankara'da allerji uzmanı pediatrist hande alp' e giden var mı?

drusella soruyor: 6

Ankara'da allerji uzmanı pediatrist Hande Alp' e giden var mı? Aylık izlemimizi yapan doktorumuzu değiştirmeyi düşünüyoruz. Hande hn. bir tanıdık tavsiye etti. Giden var mı acaba? Beslenme ek gıdaya geçiş oknusunda nasıl bir yol izliyor? Çocuklara yaklaşımı nasıl? Gece acil durumda aranabiliyor mu? Sorularınıza tatmin edici yanıtlar alabiliyor musunuz? Çok sordum :) Duyan bilen varsa şimdiden teşekkürler. 

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


drusella

aa kendi beslenme programı yok mu? evet o. teşekkür ederim. iyi ki sormuşum 


drusella

herkesin kendi uzmanlık alanı tamam ama bana yine de çocuk doktorunun temel bir çizelge yapmak kalanını aileye bırakmak yerine diyetisyene yönlendirmesi ticari geliyor.


drusella

aslında bizim allerjik bir durumumuz var. zaten o yüzden handan hn gitmek mantıklı gelmişti. inek sütü bazlı mamalara allerjisi var. sadece bu kadarsa sorun değil elbette, keçi sütü bazlı mama dokunmuyor ilerde yoğurdu için yine kullanabilirim.  ama bünye allerjikse başka şeylere de tepki verebilir. ben bir kez gidip en azından allerji için görüşeceğim, takip ve beslenme konusunu da görüşürüm merak eden olursa buradan yazarım.


oykm_08

drusella biz sadece alerji için hande alp'e gidiyoruz rutin kontroller için hasta bakıyor mu bilmiyorum, çünkü aynı hastanede aylık kontroller için gittiğimiz dr yönlendirmişti bizi. ek gıda döneminde de dr umuz yine beslenme uzmanına yönlendirmişti benim de kafama çok takılmıştı ama işleyiş o şekilde.. sonra hande hanım da süt allerjimiz pozitif çıkınca beslenme uzmanına yönlendirdi yani çocuk uzm, alerji uzm ve diyetisyen üçgeninde takip ediliyoruz şuan..


hande hanım'a gelince gidince hiç pişman olmayacağınız bir hekim, her şeyi ayrıntılarıyla anlatıyor beslenme konusuna da değiniyor fakat bizim kilo sorunumuz olduğundan ve daha önceden diyetisyen öykümüz olduğundan gidebilirsiniz demişti, geçmiş olsun..


bamelca

kızımın doktoru ve çok memnunum.kendi alanında iyi bir doktor bütün sorularınıza cevap bulabilirisniz.gereksiz ilaç vermez.çocuklara yakalaşımı çok iyi bence.kızım 13 yaşında tabi bizim beslenm ile ilgili bir problemimiz yok olsaydı başka bir doktora yönlendirirdi heralde.allerji uzmanı zaten beslenme olaylarına girmez.kötü tarafı cep telefonu yok.sadece hastanedeyken görüşebiliyosnuz telefonla


seaquest

4 yaşındaki oğlumun doğumundan itibaren doktoru. Gayet memnunuz. Herhangi bir yanlış teşhis ile karşılaşmadık. Diyet konusunda uzmana yönlendirmesi de bence gayet mantıklı.
Ben mühendis olduğum için fazla detaylı sorabiliyorum. Konuları sorduğunuz derinlikte anlatır. Anlamanızı sağlamaya çalışır.
Kendisine telefonla doğrudan ulaşamazsınız. Ancak acil durumlarda herhangi bir saatte hastaneyi arayıp durumunuzu anlatıp kendisiyle görüşmek istediğinizi belirtince, hastane kendisinin cep telefonuna bağlayabiliyor. Biz 4 yılda 2 kere ihtiyaç duyduk. İkisinde de bu şekilde akşam da olsa ulaşabildik.Cevaplamak için Üye ol