bebekler ve kabus

aytude soruyor: 4

Bebeğim kabus görüyor sık sık..cok derin uykuda oluyor ve kısık sesle hep ınga ınga diyor, içini çekiyor, hıçkırıyor. içim eriyor. Uyandırırsam o durumdayken ne olur? Bugün mesela öğleden sonra uykusunda kucağıma aldım ve emzirdim sakinleştirmek için..ama emerken bile iç çekiyordu devamlı. Uyandırmam gerekiyor mu? Sizler nasıl sakinleştiriyorsunuz kabus gören bebeğiniz?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ceylanr

Ben sırtına  kalp atışı gibi pıt pıt vuruyorum hafifçe ve okşuyorum.
Çok sık olmasa da rüyada ufak çığlıklar atabiliyor, kısa sürüyor Allah'tan, yatağından almıyorum o zaman


Elcino_mutluatolye

aytude, bizim dr'umuz 4. ayda artik ruya/kabus gorecegini ve uykusunun ilk 1-1,5 saatinde bu nedenle aglayabilecegini soylemisti. yani merak etme cok normal. Oyku de tam boyle. Hatta bazen deli gibi agliyor. Genelde ben de oksayarak, operek ve emzik vererek yataginda sakinlestiriyorum.


aytude

:( normal tabii ki de, her anne üzülüyor öyle görünce..anne olunca anladım :) bir de gerçekle rüyanın ayrımını yapamıyorlarmış bebekken. ona da üzülüyorum. her ne görüyorsa deli gibi merak ediyorum. bir bebek kabusunda ne görür acaba? süt yok, hiç süt yok!!...annem nerede? biberonumu kaybettim, emziğimi kaybettim..:)


Elcino_mutluatolye

Haklisin, ben de cok uzuluyorum minicik seylerin kabus gormelerine :( Oyku zamanla da daha cok bagirmaya basladi, bazen "oyku oyku burdayim" filan diye bayagi yuksek sesle soylurum, yine de ruyanin etkisinden zor kurtuluyor. Ben de cok merak ediyorum ne gorduklerini, hatta bir ara emziginin calindigina karar vermistim :)Cevaplamak için Üye ol