Balıktan sonra emzirme veya muhallebi?

tarantababu soruyor: 8

hanımlar balık yedirdikten ne kadar sonra emziriyosunuz, ya da bir sıkıntısı varmı balık ve emzirme ilişkisinin, ve ne kadar sonra süt ürünü veriyorsunuz misal balığı yedi ne kadar süre sonra muhallebi, gibi, mevzuda şu kızım normalde  balık yemez ama nolduysa bu akşam balık yiyesi tuttu:)

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


metalhead

Acikcasi hicbir sekilde balik yedikten sonra emzirmenin sakincali olacagini dusunmedim. Bugune kadar kizim sayili defa balik yedi ama her seferinde cok kisa sure sonra emzirdim, bir sorun yasamadim.

Tip deniz mahsulleri ile sut urunlerinin (en yaygin bilinen haliyle yogurdun) muteakip tuketiminde hicbir mahsur gormuyor, balik bayat olmadigi surece. Ama zaten balik bayatsa degil sut urunlerini tuketmek, baska birsey tuketilmese de gida zehirlenmesi kacinilmaz.ema

Eğer balık bayatsa süt ve süt ürunleri ve balik ikilisi ayni anda yenmesi zehirlenmeye yol acar diye biliyorum bende hic dikkat etmedim hamsiyle yogurt bile yedi.


ozgu_naz

Eğer balığınızın tazeliğinden eminseniz her türlü süt ürününü tüketebilirsiniz. Dolasıyla bebeğiniz de. Bayat olması halinde sıkıntı yaratır.


eczzeliha

balıktan sonra yoğurt vs yenirse ve kusma gerçekleşirse dua edin ki balık bayatmış yoğurt sayesinde zehirlenmekten kurtulmuşsunuz. ha genelde çok çok bayat olmadığı için biraz rahatsızlık hisseder ağır bir tablo olmadan atlatır insan. balık taze ise hiçbir şey olmaz.nesli_han

Balık tazeyse sorun olmayacağını biliyorum ben de. Ancak yine de balık yiyeceği günler yoğurt ya da sütü en az 2 saat önce ya da sonra vermeye çalışıyorum.


Papaya

Evet sut urunleri ve balik birlikte yenilmiyor bizde de. Anne sutu icin bu gecerli degil benim bildigim kadariyla.


egelihayat

Oğlum balığı çok sever şuan meme emmiyor ama emdiniz sıralar balıktan kısa süre sonra emziriyordum hatta 1 saat sonrada süt ve bisküvi veriyordum çok şükür bişey olmadı tabii balığın taze olması gerekir


fistikcik

Hiç bir sıkıntı olmaz, merak etmeyin.


Cevaplamak için Üye ol