20 gunluk bebegim hasta

esma2012 soruyor: 7

20 gunluk bebegim grip oldu doktor ilac veremem dedi iyilesmesi icin evde ne yapabilirim? Neler dikkat etmeliyim?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


maramara

sanırım bol bol emzirmelisin. mutlaka birinden kapmıştır gribi,sen de gripsen maske takarak emzirebilirsin. bulundugu odayı temız hava ıle havalandırıp,tekrar oda ısınınca odaya alabilirsin.tabıı bır de senın kalıtelı sur uretmen lazım.bol bol su içerek sütünü arttırabilirsin.kaliteli beslenme kaliteli süt.... geçmiş olsun.en kısa surede iyi olur inşallah.


ozgu_naz

ek olarak kulaklarına dikkat etmenizi tavsiye ederim şiddetle. burun kulak mesafesi çok kısa olduğu için mikrop kulağa yerleşmesin. kulak yolunun başlangıcına hafif dokunun elletmezse sıkıntı var demektir. o hiç ihmale gelmez. 1 aylıkken geçirdi kızım orta kulak iltihabı


biltekins

bol bol ıhlamur için ona da faydası olur bol bol emzir saatini fakan bekleme çok geçmiş olsun


Saduman

aldığı vüris yada herneyse,vucüttan atılması için bol sıvıyla hücrelerin yıkanması gerek ,buda her zamankinden daha fazla emzirmen gerek demek...senin iyi beslenip bol su ve uykuyla sütünü artırman gerek.

geçer en kısa zamanda,sadece emzir


esma2012

Cok emzdirdigimde kusuyor ne yapabilirim?


fistikcik

Fışkırır tarzda kusmadığı ve ateşi olmadığı sürece içtiği sütün fazlasını çıkarma bu kadar küçük bebeklerde normaldir. Bazen gaz çıkarırken bir miktar süt çıkarabilir, bazen de hakikaten fazla miktarda içmiştir. Küçük miktarlarda süt çıkarma endişelenecek bir durum teşkil etmez. Ama genel durumu iyi görünmüyorsa ve fışkırır tarzda kusuyorsa doktora danışın.


GOGO05

biltekinse katılıyorum siz bol bol ıhlamur için çok faydasını görürsünüz bebeğinizi dinlendirir uyutur ve rahatlatır bide bol bol emzirin geçmiş olsunCevaplamak için Üye ol