demir damlası ve D vitamini ne zamana kadar?

gulusturkmen soruyor: 5

Demir damlalarından nefret edenler grubu üyesiyim :P
Kızım 11 aylık oldu. Ne kadar veriliyor bu meret? Her yerimiz demir lekesi oldu...
D vitamini için de aynı soruyu sormak isterim.
(Her iki çocuğumda da 3-4 aydan itibaren doktorum otomatik olarak vermeye başladı bunları)

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


annevebebis

Limon tüyosunun ne olduğunu şu anda geri dönüp okuyamayacağım ama demiri vermeye çalıştığımız kısacık süre içinde 1 keresinde limondan birkaç damla katarak vermeye çalıştım ve kolay kolay unutamayacağım bir nefessiz kalma durumu yaşadık. Ben limonun midesini yakmasına ve içtiğini geri kusacakken boğazını tıkamasına bağladım bu durumu. Sadece belirtmek istedim, limon çok keskin bir aroma. Kullanacaksanız da dikkatli kullanın...


Aysegul_

yok yok annevebebis, leke çıkarmak için bu limon, kıyafetteki demir lekesinin üstüne damlatıyosun.


annevebebis

tamam o zaman :))


defnecik

Öncelikle o demir ilaç lekeleri için size bir önerim olacak aynı dertden bende yakınıyordum taki biricik annem bize yardım etmeye gelene dek sevgili annem ilaç veririken döktüğümüz herşeyin üstüne limon sıkıp güneşe koyuyordu ve güneş limonu kuruturken o lekeyide yok ediyordu inanılmaz bir şeydi hatta eski lekelerde de denedim ve süper bir sonuç aldım aklınızda olsun.  Bizde bir yaşından sonra multivitaminlere geçtik hatta bir gün balık yağı şurubu bir gün vitamin şurubu veriyoruz şu anda dönüşümlü olarak.


Annegozuyle

ben 4 ay kadar verdim hem demir hem multitabs. Sonra vermedim. Önce biz vermemeye kadar verdiğimiz için, sonra da zaten kızım kesinlikle içmediği için. Yakında 1 yaş kontrolü ve testler yapılacak. Bakalım göreceğiz iyi mi yaptık kötü mü?
Cevaplamak için Üye ol