AŞIRI TERLEME

ayse_anne soruyor: 6

Arkadaşlar bebeğim emerken ve uykuda aşırı terliyor sırılsıklam halde kalıyor hemen hemen degistiriyorum ama buseferde üşütürüz diye korkuyorum ne yapmam lazım bilemiyorum acaba bi vitamin eksikliğinden mi oluyor dersiniz ne yapmalı acaba doktora götürsemmi diyorum sizde aynı sorunu yaşayan oldumu?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ema

Erkek çocukları sıcağı pek sevmiyorlar üzerini kalım mı giydiriyorsunuz acaba.Bide raşitizm yönünden değerlendirirse dr içiniz rahat eder.terini değiştirmek yerine sırtına yumuşak penye bez koyun böylece rüzgarlamamış olur.benim fikrim


ema

Benim bebeğim emerken sürekli terliyor ama sadece baş kısmı.Ama eğer üzeri kalınsa yatarken terliyor az giyindirdiğim zamn sorun olmuyor.


SelmaOnurEmre

Benim oğlum da çok terlerdi. Soğuk sıcak hava farketmez, üstü ince kalın o da farketmez her uyandığında su gibi olurdu. Doktorumuz dişleri tamamlandıkça azalır dedi. Nasıl ki emerken efor sarfediyorsa diş çıkarmaya çalışırken de efor sarfediyor vücutları. Nitekim gittikçe azaldı ve şu an hiç terlemiyor artık.


Sanemm


Erkek çocuklarında kafadan terlemeye daha sıkça rastlanıyor. Emerken fazla efor sarfettikleri için vucut ısılarını kafadan atıyorlar. Bebekler vucut ısılarını en çok kafalarından kaybederler çünkü.

Bunun yanısıra genetik de olabilir.

Bir faktör daha var o da ;Demir eksikliği belirtilerinden birtanesi de kafada sıkça terlemedir. Doğum sonrası size verilen demir ilaçlarınızı düzenli kullanırsanız, sütünüzdeki demir miktarı bebek için yeterli olur. 6. ayın sonunda da yapılan kan testi değerlerine göre bebeğinize demir yakviyesine başlanıp, başlanmıyacağı belirlenir.


ozgu_naz

ben sırtına tülbent kouyuyorum emme işi bitip uyuduğunda çıkarıyorum.gün içindetülbente izin vermediği için havlu kağıt var sırtında.yoksa biz de sırıksıklamız hep


mmmmm

D vitamini eksikligi basta terleme yapiyor. D vitamini damlasi veriyorsunuzdur diye tahmin ediyorum. bir de bebegi kat kat giyidirmek terletiyor. birkac gun daha az giyidirmeyi deneyebilirsiniz.

bizde de ilk 1 ay oldu sonra gecti.Cevaplamak için Üye ol