Bebegim cok zayif

esrgl soruyor: 10

Merhaba arkadaslar ben 34 haftalik hamileyim bebegim 1.750grmis doktorum cok zayif dedi onumuzdekihafta sali gunu tekrar kontrolum var sizce ne yemeliyim bebegimin hemen kilo almasi icin. Cok stres yapiorum ve cok uzuluyorum bu duruma zaten zor bi hamilelik geciriyorum. Gecen ay bebegimin kilosu cok iyiydi ama bu ay bayagi zayif. Lutfen yardimci olurmusunuz.. :-( :-( :-(

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ozalp07

ultrason ölçümlerinde haftasıyla uyumluysa gelişimi, üzülmenize gerek yok. allah çaresiz dertler vermesin değil mi? kimi insan miyondur , kimisi kısa, kimisi uzun vs. zaten bildiğim kadarıyla son haftalarda zaten kilo daha çok alıyor. ben o haftaları hiç göremediğimden(erken doğum olmuştu:)  hamilelğinizin tadını çıkarın özleniyor o günler. bebğinizde hissetmesin sizin üzüntünüzü. proteinli gıdalar bildiğim kadarıyla kilo aldırıyor bebeğe.


benjamin2010

Protein ,kuruyemis ,sut ve türevleri ve bol meyve yiyerek beslenin ve de moralinizi yuksek tutun.son haftalarda hızla büyüyor bebekler.


esrgl

Ultrason olculerinde haftasina gore kucuk gorundu ayrintili ultrasonda cektrdim doktorum suyunun iyi olmasi rahatlatti beni dedi. Hep dua ediyorum karamsarliga kapilmamaya calisiyorum.


fistikcik

Öncelikle kendinizi üzmemekle başlamanız gerekiyor işe. Söylemesi kolay, biliyorum, ama stresten uzak olmanız çok önemli. Önüzde daha haftalar var. Zamanında doğarsa daha 6 hafta, çoğu gebelikteoldupu gibi 38. haftada gelirse de 4 hafta var önünüzde. Bebekler bu süreçte günde 30 gr alırlar. Bu da bebeğinizn en az 2700 civarı doğacağnı gösterir.

Kızım 2200 doğdu, ama hamilelik süresince ölçümlerde kilosu düşük değildi. Ultrasonda yanılma payı da mevcut. Ayrıca hiçbir sorun olmadı, doğumdan sonra hızla kilo aldı. İçinizi ferah tutun.


yie

kaşar peyniri yerseniz bebeğe kilo oluyor diye duymuştum..sağlıkla gelsin kuzunuz..ipegim

benim de çok iyi bir doktorum olmasına rağmen sürekli 2-3 hafta geriden gidiyor dedi doktor ama kızım 41. haftada 3.750 doğdu. Ben de çok üzülmüştüm ama ne kadar gereksizmiş..


esrgl

Hepinizden allah razi olsun birazda olsa rahatim sagolun. Allah hepimizin cocugunu hayirlisiyla kucagimiza sag salim almasini nasip etsin.


anneoldum

Canım son haftalarda bebek daha cok kilo alır.Eger 40 haftayı doldurursa 1,5 ay var ki bu birbucuk ayda 1 kilodan fazla alır.Benim oğlum 38,5 haftada 2800 dogdu sağlıklıydı.Karnımda hızlı kilo alan bi bebek değildi.Ama dogduktan sonra ayda 1 kilo alıp yasıtları ile arayı kapattı.Öncelik sağlık sen beslenmene ve hamileliğin tadını cıkarmana bak.Hayırlı dogumlar inşallah.neretva

Öncelikle siz ve eşiniz kaç kilo doğmuşsunuz? Ben 2900, eşim 2800 doğmuş. Bizden 3500 gr bebek çıkması beklenemez. Kilo aldıran şeyler protein yani et ve karbonhidrattır. Ancak sizin yediğiniz bebeğe ne şekilde geçecek? Benim de bebeğim son aylarda çok az kilo aldı. Ben o kilo alsın diye son ay 4 kilo aldım. Bunun sadece 150 gramı bebeğime gitti. Sonuçta plasentamın bebeği beslemediği ortaya çıktı. Bebeğim 2700 gram doğdu. Ama doktorumun hep söylediği birşey vardı: kilo ayrı şey, sağlıklı bebek ayrı şey. Önemli olan akciğer gelişiminin vs iyi olması. Emin olun hemen kapatıyorlar açığı. Babaannem canı içinde olsun dermiş. Yani tabii sağlıklı beslenin ama yine kilo almazsa stres hormonuyla bebeğinizi de üzmeyin. 1800 gram doğup hiç kuvöze girmeyen bebekler olduğu gibi, 3600-4000 gramla kuvözde 1-2 hafta geçirenler de var.


mert_mert

kaşar peyniri ve muz diye biliyorum ben ..çok fazla bilgim yok ama kilosu az olsa bile doğduktan sonra hızla kilo alıyorlar ..oğlum 3.200 doğdu..1 ayda 4.5 kg olmuştu ki il hafta kilo vermede oluyor .ona rağmen hızla kilo alıp bizleri şaşırtmıştı..Cevaplamak için Üye ol