Yatılı bakıcı

ponyy soruyor: 8

 Bir süredir düşünmekteydim . bakıcı gündüzlü mü almalıyım yatılı mı diye.  bu hafta sonu çok hasta oldum. gerçekten kendime bile bakacak halim olmadı ateşten.

ve yatılı bakıcı almaya karar verdim. evet zorlukları çok olacak maddi olarak da maaşımın yarısını vermem gerekecek zorlanacağım.

 ama 5  yaşında bir oğlum ve yeni doğacak  oğlumla geceleri ve hafta sonları da zorlanabileceğimi düşünüyorum artık.

izmir de oturuyorum bu arada.  tanıdığınız ya da aramızda varsa bilginiz olsun.

sizler ne dersiniz  kararım hakkında ?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


nadia

ben de evimiz müsait olsa kesinlikle yatılı isterdim. bazı sabahlar yataktan sürünerek kalkıyorum. dayanamıyorum yorgunluktan. bakıcı gelene kadar çocukla ilgilen, sonra koştur koştur işe git, akşam duş bile alamadan yine çocuk bak, çok zor.. imkanınız varsa, eşiniz de olumlu bakıyorsa yatılı bakıcı büyük rahatlık


elifnazar

3 yıl boyunca önce gündüzlü sonra yatılı bakıcı ile çalışmış biri olarak tavsiyem gündüzlüdür.belli saatte gelsin gitsin.yatılı olunca çok zor oluyor.ben vardiyalı çalıştığım için yatılıya mecburdum ama zor birşey.


ponyy

nadia ev müsait değil demişssin benim evimde 3 oda 1salon. müsait deil derken neyi kastettin acaba.sanırım benimde bu durumda müsait degil.elifnazar zorlukları nedir kolaylığı rahatlığı fazla gi

bi geliyor bana ama.


nisannn

ben gündüzlü ile başladım. yardımcının belli bi saatten sonra baybay deyip gitmesi lazım. aynı evin içinde gece gündüz olmasını istemiyorum. hayatınıza yeni birini sokuyorsunuz sonuçta, getirileri var ama bazı açıdan rahatsızlıkları da oluyor yaşadıkça ortaya çıkan. ama tabi şu an çok yeni. aylar sonra ailemizden biri gibi olursa belki yatılı olması hoşumuza gidebilir. 

babanın bakım konusndaki payı çok önemli. anne-baba ortak derecede ilgiliyse bebekle ve ev işleriyle, akşamları ve haftasonları ihtiyaç yok. ama anne kocadan daha çok yıpratıyorsa kendini, herşeye koşuyorsa o zaman geceli gündüzlü birine ihtiyaç var bence.ays_el

MERHABA BENDE GÜNDÜZLÜ BAKICILIK YAPMAK İSTİYORUM İSTANBUL ANADOLU YAKASI OLURSA İYİ OLUR 32 YAŞINDA ASLEN TRABZONLU DOĞMA BÜYÜME İSTANBULLUYUM 3 ÇOCUK ANNESİYİM TECRÜBEM VAR İYİGÜNLER.


lalena

onceden evde yabancı bırının varlıgını bıle dusunmek ıstemıyordum. ama mecburıyetten gunduzlu bakıcı aramaya baslamıstım. suan cok yenı ama keske daha once baslasaymısız dıyorum. hatta konustum bazı zamanlar yatıya kalacak. yanı benım tavsıyem. asama asama gıdıp once gunduz sonra yatılı olarak dusunebılırsınız.ıcınıze sınmesıyle ılgılı bı durum. cunku dırek yabancı bırıne evınızı acmanız zor olabılır. bu arada gunduz ıcın anlassanız bıle yatılı konusunuda konusmanız lazım. Allah iyi insanlara denk getirsin.


tunturatti

Merhaba sevgili bayanlar :) gündüzlü bakıcımdan memnunum ama haftada 2 gün izin aldığı için zorlanıyorum. süt iznim bitince dediğiniz gibi ben kapıdan girince o bacadan çıkacak. Akşamları program yapamıyorum, çok bunaldım. Yatılı bakıcı düşünüyor ama korkuyorum. Evini soyan, bebeğine iyi bakmayan bakıcılar duydum, ansızın çekip gidenleri de... Türk gündüzlü bakıcımız bebeğimizi çok seviyor ve söylemeden herşeyle ilgileniyor. Bilemiyorum ne yapmalı? Bazı arkadaşlarım bebeği 9 aya getirdiniz, çok muhtaç zamanları bitti, bundan sonra daha rahatsın, yatılıya ihtiyacın yok diyor. Bazıları da tam tersine asıl bundan sonra dışarda vakit geçirmeye ihtiyacım olacağını, bebeğin artık daha da hareketlenip dah çok enerji gerektirdiğini, yatılı bakıcının asıl bundan sonra gerektiğini söylüyor. Sizin fikriniz ne sevgili arkadaşlar?


tunturatti

ilk seneden sonra mesai saatlerim değişip çok erken evden çıkmak zorunda kalınca ve bakıcımız da benim çıkış saatime yetişemeyip bana stres kaynağı olunca yolları ayırıp yatılı bakıcıya geçmek durumunda kaldım. her işte bir hayır varmış. yatılımızdan memnun kaldım, kendisi Gagavuz türkü, Moldovya'dan, Türkçe biliyor. Farklı dinden, kültürden ama bizim kültürümüze yabancılık çekmedi. 1 senedir beraberiz. Türk bakıcımıza da hala dua ederim, alt yapısını güzel hazırladı oğlumun, uyku ve yemek konusunda vs. ve sevgiyle yaklaştı ama benim deneyimsizliğim sebepli biraz başına buyruk davranmayı severdi. Yeni bakıcımız bize tabi davranıyor. Daha profesyonel. Ben de maaşlı eleman yani işçi sınıfı üyesi olduğumdan patroniçe edalı biri değilim zaten, esneklik te tanıyorum, yuvarlanıp gidiyoruz. Evde bakıcı var nasıl olsa deyip dışarda günümü gün etmiyorum, çocuğumu özlüyor ve akşamlarımı onunla geçiriyorum, o yatmadan çıkıp sinemaya yetişmek vicdanıma sığmıyor (keşke yapabilsem, o da lazım) ama benim gibi elinden pek ev işi gelmeyen ve çok sabırlı olmayan biri için yatılı bakıcı şartmış. Bence yatılı mı gündüzlü mü sorusunun cevabı şu: şartlarınıza ve kişiliğinize göre karar verin.


Cevaplamak için Üye ol