11 aylık bebeklerinizin günlük düzenleri nasıl?

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Melekkizim

08:30 kahvaltı bazen ayrı bazen lapa şeklinde.sonra oyun,biraz çizgi film

11:00 gibi meyve sonra uyku (uyku saatleri esnek bazen yarım bazen 2 saat) kalkınca öğlen çorbası (kıymalı,tavuklu,sebze,yogurt çorbası vs..)tekrar oyun (oyunda bi kısıtlama yok o an içimizden ne gelirse).Hava güzelse park.Uykudan kalkış saatlerine göre saat 5-6 civarı yoğurt meyveli,sade,ekmekli... Akşam bizimlede masaya oturuyor ama pek yemek yemiyor maalesef  daha çok oyun yapıyor.9 gibi tahıllı mama, en geç 10 da uyuyoruz.

Esmamısırlıoglu, akşam yemeklerini beraber yemeye nasıl başlattınız, ben başarılı olamadım maalesef:( zaten artık mama sandalyesinide sevmiyor zor tutuyoruz biz yiyene kadar.


mona_roza

bizimle pıtır pıtır yaşıyo acıkınca yemek meyve açlık durumna göre, dışarı çıkacaksak bizimle dışarı, uykusu gelince uyur, canı isteyince oynar falan. hiç günlük program şeklinde ilerlemedik doğdupundan beri. :)


ebrucncyln

sabah 8 gibi kalkış 9 da kahvaltı ben milupa kahvaltı(8 tahıllı ballı) içine yumurta sarısı eynir ceviz pekmez ekliyorum devam sütüyle hzılıyorum. sonra 10 gibi uyuyor 1.5-2 saat arası kalkınca meyve yiyor sonra 1.5 gibi yemeğini yiyor ben genelde sebze içine çok çekilmiş kırmızı et ekiyorum birazda blendırdan geçiriyorum sıvıysa ekmek ekliyorum sonra tekrar uyuyor 1-2 saat kalınca yogurt bir kase oyun oyun kitap okumaca kedileri sevmece :) kuleleri dizmeyi seviyor top oynuyoruz sonra akşam 7-8 arası ya çorba ya da milua gece tahılları sonra uyuyor gece ise sadece su için uyanıyor


ebrucncyln

bir de gün içinde lluli tv izletiyorum o izlerken hayvanları renkelri ekrana geldikçe seslendiriryorum ve anlatıyorum


ebrucncyln

mama sandalyesi kavramını görümcemin oğlunda gördüm ve faydalarını da gördüm daha oturmaya başlamaıştı bumbo koltuk aldım ve bizim her öğünümüzde masanın üzerine koydum bizimle takıldı önüne yiyecek şeyler verdim oyuncakalr verdim sonra da mama sandalyesine geçiş yaptık çok daha uzun oturuyor yemeklerimizi çok rahat yiyoruzCevaplamak için Üye ol