Ankara gop "kids a loud" a çocuğunu gönderen aile var mı?

pingu soruyor: 4

Kızımı 3 yaşından sonra İngilizce Anaokuluna göndermeyi düşünüyorum.Bu konuda deneyimi olan annelerin fikirlerine ihtiyacım var.
*Daha Türkçe konuşmayı öğrenmeden İngilizceye gerek yok diyen bir grup
*İngilizceyi anadili gibi öğreniyor, mutlaka gönder diyen ikinci bir grup var

Evimin konumu itibariyle GOP taki Kids Aloud 'a göndermeyi düşünüyorum.Fiyatları ve eğitim sistemi konusunda meraklarım var.Aylık kaç lira ödememiz gerekiyorve biz bunu karşılayabilecekmiyiz onu da bilmiyorum aslında .
Tabiki iş ciddiye binince gidilip görüşülecek ama öncesinde deneyim hikayeleri daha etkili oluyor.

Sizlerden cevap bekliyorum .Şimdiden teşekkürler......

Bu soruyu cevapla


44 Cevap


nilayguner

Bence mahalle arasında adı sanı olmayan nasıl eğitim verdiği belli olmayan kreşlere 800-1000 lira verileceğine düzgün müstakil bina içinde eğitimi iyi olan güvenli bir yere biraz daha fazla vermek mantıklı tabi bütün bunlar bütçe ile orantılı. Bi de en önemlisi bence Milli Eğitime bağlı olan okullara vermek çok önemli çünkü bildiğim kadarıyla MEB'e bağlı anaokulları öğretmenlik okulu mezunlarını çalıştırmak ve atamalarını yaptırmak zorunda oldukları için sıradan öğretmenleri çalıştıramıyorlar ve belli bir denetim mekanizması oluyor üstlerinde. 


berilyild

Ben de gezdim gördüm, her şey gerçekten olması gerektiği gibi idi, en önemlisi yaşayan ve aktif  bi okul.


Japan

Bir anne olarak paylaşmasam vicdanım rahat etmeyeceği için bu yazıyı yazıyorum. Gaziosmanpaşa Binbir Çiçek kreşi geçen yıl satılan ancak satışı velilerden tam bir yıl GİZLENEN kreş. Biz de bir veli sayesinde ticaret gazetesinden tesadüfen öğrendik satışı.Tehditlerin, huzursuzluğun, kavganın bir türlü bitemediği kreş. Daha sonra eğitimle hiç alakası olmayan bir şirket yani yeni bir idare geldi. Yeni idare eski sahibinin bıraktığı kadroyu istemedi. Hatta eski sahibinden kalan velileri ve çocukları da istemedi. Bir türlü anlaşamadılar. Sonuç olarak bir çocuk yuvası olduğu halde her gün kavga hiç son bulmadı. Her gün ayrı huzursuzluk yaşadık. Sadece bu yıl 4 ayda 4 öğretmen kreşten ayrıldı. Bu bile bir kreşten uzak durmak için yeterli bir sebeptir. Montessori denen sınıfların Montessoriyle alakası yok çünkü şu anda kreşte Montessori eğitimi olan sadece bir öğretmen kaldı. Onun da sınıfı 20 çocuk oldu en sonunda. Çünkü veliler çaresiz ondan medet umuyor. Herkes çocuğunu düzgün kalan tek bir öğretmenin sınıfına geçirme derdinde. Diğer sınıfların öğretmenleri sürekli değişiyor. Sadece 1 ay hatta 1 hafta ancak dayanan öğretmenler oldu bu süreçte. Şunu söyleyeyim kızım Montessori sınıfında güya ama en son öğretmeni bir üniversitenin BANKACILIK bölümü mezunuydu. Şu an kreşte kalan sadece iki öğretmen kaldı eski yönetimden. Kızım çok zorluk çekti güvenli bağlanma çabalarımız mahvoldu sayelerinde. O kadar çok öğretmeni değişti ki en son öğretmeni ayrıldığında gece uyanıp ağlamaları başladı. Çocuklar ayrılık kaygısı oluşturdu. Öğretmenlerinin sürekli gitmesinden dolayı terk edilme korkusu yaşıyorlar. Benim tek pişmanlığım çocuğumu bu kreşten daha önce almamış olmak. Yalan vaatlere kandık, satılmış olsa da düzelir diye bekledik. Sadece benim bildiğim 6 öğrenci daha yeni kaydını aldırdı kreşten. Aklımız başımıza geldi geç de olsa. Hangi kreşe görüşmeye gidip Binbir Çiçek'ten olduğumuzu söylesek "aaa evet oranın problemlerini biliyoruz öğretmenler de öğrenciler de bizim kreşimize gelmek için bizi arıyorlar, ağlayan öğretmenleri var" cümlelerini mutlaka duyduk. Bunlar benim doğrudan bildiklerim daha kulağıma gelen o kadar korkunç şeyler var ki öğretmenlere ve çocuklara yapılanlar konusunda ama ne kadar kendim inansam da kesin bilgi olmadığı için yine de yazmıyorum. Sadece doğrudan yaşadıklarımı aktarıyorum. Öğretmenlere ne tehditler, çocuklara kötü muameleler... Şu anki müdürenin sahibinin avukat olması da tehditlere zemin hazırlıyor belli ki. Ben bir anneyim. Çocuğumun ve kızımın arkadaşları olan kaç senedir artık kendi çocuğum gibi gördüğüm çocuklarımızın yaşadığı sıkıntıları başka çocukların ve ailelerin yaşamaması için bunları yazıyorum. Çok düşündüm ama paylaşmasam vicdanım rahat etmezdi. Başkalarının da yalanlara kanıp bizim gibi mağdur olmasına gönlüm razı olmadı. Kendi yaşadıklarımı, duyduklarımı olabildiğince aktardım. Herkesin evladı hakkında en iyisi olsun.


eser978

Merhaba burası Kids Aloud GOP ile ilgili başlık, siz başka bir okul hakkındaki yorumunuzu buraya yazmışsınız sanırım
Cevaplamak için Üye ol