Boşa mı çabaladık biz şimdi?

Umutun_annesi soruyor: 10

protesto

Bu soruyu cevapla


58 Cevap


nilaylilayla

bona, ısrarla gelişim bozukluğu farklı şeylerden anlaşılır diyorsun:)

 burada bahsettiğimiz dil gelişim bozukluğu ,fiziksel gelişim bozukluğu değil...istersen bi araştır ,1.5 yaşındayken en az kaç kelime söylemeli diye?kullandığı kelime sayısı önemli.
ya da pedagoğunuza sor derim...


burcaksahin

Henna arkadaşının kızının iyi olmasına sevindim.

Gerçi umut'un annesi gibi hala 8-10 anlamlı kelimeyi düşünüyorum!! Bizim daha kısa süremiz kaldı :)) (İlginç geldi, ne yalan söyleyeyim. Tabiki tv etkisi vb filan gibi diğer faktörleri dikkate almadan düşünürsem)

Yazdığın cümle senin fikrin, son cümle de benim fikrimdir. SPK için bu kadar vakit harcadım bana yeter.

"normal bir pedagogdan veya bir çocuk psikiyatristinden farklı olarak ve bir nörolog olarak 0-3 yaş beyin gelişimini diğerlerinden daha iyi bildiğini düşünüyorum..." demişsin ya, işte kendisi zaten böyle düşünen ve inanan kişilere dayanarak nörolog olduğu halde "pedagogluk" yapıyor :))
Bona

henna ben de fiziksel bozukluktan bahsetmedim zaten , konuyu pedagoguma sormuştum zamanında , bizi merak ettiğin için teşekkür ederim:)
bu arada tartışmaya çalışmıyorum ve dediğim gibi kendi fikirlerimi sana empoze etmeye de çalışmıyorum..sen de aynı şekilde davranırsan sevinirim..


nilaylilayla

ben hiç tartışmak istemiyorum,hem burada sanki spk avukatı gibi oldum,hiçbirşey empoze etmiyorum,sadece anlattıklarına katıldığımı söylüyorum..
ama sen üstte umutun annesine, panik yapma, kullandığı kelime sayısı önemli değil diye yanlış yönlendirme yapmışsın,umutun annesi de kendisi araştırsın sorsun,ben bunu birçok kaynaktan okudum..o zaman sizin pedogoğunuzda bilgi eksikliği var..


Bona

henna konu dışına çıkmamak adına özelden paylaştım konuyu..bunu da burada açıklamak abesle iştigal ya neyse..kendi adıma SPK konusunu kapatıyorum.. paylaşımlar için teşekkür ederim..nihal58

üşenmeyip tüm yazılanları okudum , benim sıpada anlamlı 8-10 kelime söylemiyor henüz 2,5 hafta kaldı 1,5 yaşına bu durumda SPK'ya gitsem dil gelişim bozukluğu diyecek he çok şaşırdım valla bu teşhisi koymak için 1,5 yaş erken değil mi? çoğu erkek çocuklar 2 yaşında filan konuşmaya başlıyor hepsinin gelişimi mi bozuk?

bu kadını çok populist buluyorum ben köşesinin adı bile ezberbozan dikkatinizi çekerim popüler olmak adına hep ilginç fikirlerle çıkıyor karşımıza ve nedense bana hiç inandırıcı gelmiyor, ben şimdi bu akşamdan itibaren zorliyim bakalım benimkini birkaç kelime söyleyecek mi :)))


beatrix

Evet bncede populist bu spk. Sermaye piyasasi kurulu geliyor spk diyince aklima :)

Bence hirsi biraz daha one gecmis durumda. Gazetelerde sayfa sayfa ilan cikiyordu gecen haftalarda. Milliyette gorup aradim ucretsiz kitap veriyorlar diye. Telefondaki kadin egitim durumumu bebegimin yasini evlilik tarihimizi vb sorular sordu.. Bilmem kac kitap bilmem kac cd ve bilmem kac bilmem neyden olusan set su iyata degil bu fiyata almak istermisiniz dedi hepsi spk nin kendi kitaplari... Hayir tesekkur ederim dedim. Ancak daha sonra fikir deistirirseiz bu indirimden yararlanamazsiniz dedi tamam sorun degil dedim adresi vdim kitabi yolladilar..

Kadin tum kitaplarini tele aktif satisla bahsettigine gore super dampingle veriyor. Acaba satilmadi mi dedirtti bana..

Bende anti spk guruundayim

Hatta hirsi ve taninma arzusu mesleginin onune gecen her bilim ve is dali icin bu boyle.. Hele ki konu bebisler olunca..


burcaksahin

KORSAN POST:

NAptın beatrix!!!!!

Boyut yayınlarına ve SPK  serisine telefonunu verdiysen yandın maalesef. Bir çok arkadaş var burada aramalardan çıldıran :((Bona

öykününannesi sadece merakımdan soruyorum , sence doktorlar hiç mi yanlış tanıda bulunmuyorlar? yanlış teşhis , yanlış tedavi..eğer gerçekten bugüne kadar hiç yaşamadıysan ve duymadıysan çok şanslısın diyebilirim..

yazmıycam dedim yine yazdım , tamam 1 2 3 tıpp ben sustum..


beatrix

Yanlis teshis ve tedavi sonucu erkenden dogurdum bebegim oksijensiz kaldi zor ve yikici gunlerdi.. Hasar kalmismi kalmamis mi diye bekledik aylarca bebegimiz normal mi degil mi diye?

Yanlis teshis ve tedavi sonucu bebegim aylarca alerji ilaci kullandi. Minicik bir bebekti ve gereksiz yerre tonla ilaca boguldu neticede alerji degilmis problem..

Belkide bu sebeplerle doktorlara inancimi kaybettim. En az uc doktora goturuyorum esimi bebegimi kendimi.. Emin olamiyorum arastiriyorum sorusturuyorum. Bir doktor farkli bisey dese tamam artik ikna olmam daha da zorlasiyor..

Soru bana degildi ama cevabim var diye atladim hemen:)Cevaplamak için Üye ol