içme suyunu kettle'da kaynatmak

JIST soruyor: 10

oğlumun içme suyunu kettleda kaynatıyorum. kaynayıp da kettlein düğmesi attıktan sonra alıp soğutup oğluma içiriyorum. ama sağlıklı mı sizce? başka bir kapta 10 dk kaynatmak daha mı iyi olur? oğlumda idrar yolları enfeksiyonu çıktı. sizce içiridğim su yüzünden mi? tşk.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


 Merve

ben hiç kattle da kaynatmadım çezvede kaynatırdım hep ama bir sakıncası olucağını sanmıyorum aynı şey değişen bir şey yok sanırım ama çezvede daha uzun süre kaynıyor kattle o kadar değil, mikropların kırılması açısından cezve de kaynatmak daha sağlıklı gibi sanki..


 Merve

idrar yolu enfeksiyonu herşeyden olabilir yemekten içmekten idrar yolu enfeksiyonunun bulaşıcı olanları da var hasta olan birnden temas yoluyla bulaşmış olabilir, ama suyu kaynattığın kabın her seferinde dezenfekte edilmiş olması gerekir kattle bu biraz zor olabilir , çezve olsa her seferinde bir güzel yıkarsın iyice durularsın .. ayrıca su içtiği biberon tarzı şeylerin her kullanımda kaynatılması gerekir ve bizim kendi el temizliğimizde çok önemli dikkat etmek lazım en ufak şeyden kapıyorlar.. acil şifalar diliyorum çok geçmiş olsun :(


azraduru

bize doktorumuz su içmeye başladığından beri suyu kaynatmayın dedi ve bizde öyle yaptık hiçde  bi sorun olmadı idrar yolu enfeksiyonu başka  bişeyden olabilirmi acaba?


lopikcim

bizim dr umuz da suyu kaynatmayın dedi, minerallerine ( hatırlayamadığım) bir şey oluyormuş..


tekatan

bnede kettle da kaynatıyorum..pinar0679

Bizim doktorumuz,5.ayda ek gıdaya geçtiğimiz için her ara öğünden sonra su vermemizi, Suyun mutlaka hazır su olması gerektiğini ve 10 dk kaynatılıp soğutulmuş olması gerektiğini söyledi.


kem

sudaki mikrobun ölmesi için 10 dk kaynamsı gerekiyor kettıl ise suyu sadece kaynama noktasına getirip bırakıyor mikroplara da birşeycik olmuyor.bir kapta kaynatırsanız daha iyi olur.


kem

sudaki mikrobun ölmesi için 10 dk kaynamsı gerekiyor kettıl ise suyu sadece kaynama noktasına getirip bırakıyor mikroplara da birşeycik olmuyor.bir kapta kaynatırsanız daha iyi olur.tandemmom

Su kaynatılırken bize faydası olacak mineralleri de öldürmüş oluyoruz arkadaşlar.İçinde mineralleri olmadan su bizim ihtiyacımızı karşılayan su değildir.

Güvenilir bir marka kullandığınız müddetçe suyu kaynatmanın çocuğa faydadan çok zararı oluyor asrkadaşlar...


tandemmom

Su kaynatıldığında içerisindeki kalsiyum ve magnezyum nerdeyse değerinin tamamını kaybetmektedir.Ölmek derken bundan bahsediyorum.Cevaplamak için Üye ol