Biberon ne zamana kadar kullanılabilir?

Ozgeerdogan soruyor: 5

32 aylık kızım hala uyurken biberondan süt içiyor.Gün boyu suyunu,sütünü vs.bardaktan içiyor ama akşam uykusu geldiği zaman biberonunu istiyor.Biberonu eskidiği için yenisini almam gerekiyor ama bir taraftan da artık bırakmamız gerektiğini düşünüyorum.Siz kaç aya kadar biberon kullandınız ve nasıl bıraktınız?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


EmineKartal

Ben de bu sorunun cevabını çok merak ediyorum; ama bir bilenden cevap gelmiyor, maalesef:(


senayc

Yiğit de gece yatarken süt içiyor biberendon, tuhaf olan bu soruya kadar ben nasıl bırakacağımı hiç düşünmemeişim onu farkettim. bilenler söylesin.
bırakmak gibi bır sıkıntımda yok aslında,bardak kullanıyor rahatça,sadece uyurken içiyor gece. ve gece uyanınca. yiğit hala  her gece en az 2 kere uyanıyor.


Ozgeerdogan

Lila geceleri kendiliğinden uyanmıyor ama ben tuvalet için 2 kez kaldırıyorum mutlaka.Bizim de bardak kullanmamızda hiçbir sıkıntı yok.Ama biberon ne zamana kadar:)


uzaylianne

diş hekimlerine göre 12 veya maksimum14 aylık olunca biberon kullanımına son vermek gerek.Özellikle biberonla gece beslenmeleri "biberon çürüklerine" yol açtığı için biberon kullandıktan sonra dişleri fırçalamak veya su içirerek dişlerde şeker-bal gibi şekerli gıda artıklarını temizlemek gerektiğini söylüyorlar.


Talya tam 3,5 yaşında ama aklına geldikçe-çevresinde gördükçe- biberondan süt içmek istiyor:)).Biz bıraktırmak için özel bir çaba sarf etmedik. Gece beslenmelerini de çok erken dönemde bıraktığımız için biberon talya için vazgeçilmez bir hal almadı adım adım kendiliğinden vazgeçti biberon kullanmaktan
 bunda sevdiği disney karakterlerinin olduğu bardakların da etkisi  oldu sanırım:)


septemberangel

Bizde mickey li bir bardak aldık. sonra biberonumuzun eskidiğini onu artık bebeklere vermemız gerektiğini ve sütümüzü yatmadan 1 saat önce büyük  ablalalar gibi mickey li bardağimızdan içmemizin daha güzel olacağını anlattık. açıkcası çok zorlanacağımızı düşünmüşdüm ama umduğumdan kolay oldu. peki tatmam dedi sonra hemen sütünü hazırladım ve içti. bitirdikten sonrada artık biberon kullanamayacağımızı onu bebeklere gönderdiğimi anlattım. bir sorun olmadı. Sevebileceği bir bardak alıp (pipetli olması işi kolaylaştırıyor) onunla denemenizi öneririm. bu arada kızım 2,5 yaşında biberonu bıraktı.Cevaplamak için Üye ol