Rota virüsü aşısı

burcuaa soruyor: 8

Bugün kızıma rota virüsü aşısı yaptırdım.Acaba yan etkileri var mı?Biraz halsiz ve mız mız oldu.Şuan kızım 3 aylık ve doktor 4 hafta sonra 2. doz yapılacak dedi.Sizler bu aşıyı yaptırdınız mı?Kaça yaptırdınız?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Loxodonta

Biz de kızım 3 ve 5 aylıkken yaptırdık rotavirüsü. ancak bizim doktor 2 aşı arasında 1 aydan fazla zaman geçmesi gerektiğini söylemişti. ama belki sizinki farklı bir aşıdır. kızımda hiçbir yan etki oluşmadı.
Hastanede 160 lira olduğunu söylemişlerdi aşının, bizim özel sağlık sigortamız ödedi büyük kısmını.


burcuaa

Merhaba Loxodonta cevabın için teşekkürler.Bizim aşımız Rotarix.Aşı kartımızda 2 ay ara ile diyor ama doktor 4 hafta sonra yapılacak dedi.Ben aşıyı eczaneden 112 liraya aldım.Öğretmen olduğum için devlet bu aşıyı ödemiyor.


sahara

Bizde kızım 1,5 aylıkken ve 3,5 aylıkken yaptırdık.2 ay arayla yani.İlkinde bir yan etki olmadı ama 2.sinde 3 gün ateş yaptı ama çok ciddi bişey degildi.Fiyatı sanırım 138 TL'idi.


adakizinguncesi

kızıma rotateq yaptırdıkj, 2. asıda ates yaptı biraz. 138tl idi özel saglık sigortamız oldugu için 32 tl odemiştim.
melekannesi

doktorumuz bu aşıyı özellikle yaptırmamız gerektiğini söyledi.kendi çocuğundan örnek vererek.bu hastalık çocuğu çok yıpratıyor kendi oğlumda yaşadık ozmanlar yoktu bu aşı kesinmlikle yatırın dedi.yaptırdık ben ateşlendiğini hatırlamıyorum.140tl yaptırdım özel hastanede.aşı ağızdan veriliyo aman dikkat edin kusmasın malum biraz pahalı bir aşı.


DRK

bizim ufaklık aşıyı cok cok içmişti.dr.umuzda şaşırmıştı.emme isteği çok fazla siz emzik kullanmaya başlayın demişti.hala emzikleyiz uyku zamanı bakalım ne zaman bırakıcaz....


asiltayanc

rotavırüs aşısının 2 dozu arasında 2 ay olmak zorunda .. 4 haftayı bence yanlış anladın... yada doktor başka (karma aşısı)  aşıdan bahsetti.. sen onu anladın..


annevebebis

Marka: Rotavirus (RotaTeq) - Eylül 2011 itibariyle içeriği: sucrose, sodium citrate, sodium phosphate monobasic monohydrate, sodium hydroxide, polysorbate 80, cell culture media, fetal bovine serum, vero cells [DNA from porcine circoviruses (PCV) 1 and 2 has been detected in RotaTeq. PCV-1 and PCV-2 are not known to cause disease in humans.]

Marka: Rotavirus (Rotarix) - Şubat 2011 itibariyle içeriği: amino acids, dextran, , sorbitol, sucrose, calcium carbonate, xanthan, Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM) [Porcine circovirus type 1 (PCV-1) is present in Rotarix. PCV-1 is not known to cause disease in humans.]

www.cdc.gov adresinden alınmıştır...

koyu renkle yazılan yerde: Bu aşılarda bulunan Domuz virüslerinden elde edilen iki tip DNA dan bahsedilmektedir PVC1 ve PVC2. İnsanlarda hastalığa sebep olup olmadığı bilinmemektedir diye de belirtilmektedir.

Karar sizin.


Cevaplamak için Üye ol