Rotavirüs

ggok soruyor: 7

Aranızda rotavirüs aşısı (Rotarix olandan) yaptırıp da sıkıntı yaşayan oldu mu? Bizim bebiş o günden bu yana yani 3 gündür çok sıkıntılı, karnı ağrıyor gibi, uzun ememiyor ağlamaya başlıyor.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


tulay_defne

Biz 3 doz uygulanından yaptırmıştık ismini şu an hatırlamıyorum. Herhangi bir rahatsızlık hissetmedim kızımda. Ama bağırsak düğümlenmesine neden olabileceğini okumuştum hatta bu nedenle yaptırmaktan çekindim bir dönem. Dotorumuzun şiddetli tavsiyesiyle yaptırdık. Ama siz bağırsak düğümlenmesi riskini göz ardı etmeyin iyi gözlemleyin kızınızı ve doktorunuza danışın derim ben.


ggok

Çok teşekkürler, umarım bir sıkıntı olmaz. 


gamze_yavuz

biz de ilk dozu yaptırdık aynı gun 5 li karma ve zatüreyi de yaptırmıştık, ilk gün huysuzluğu oldu ancak daha sonra bir sorun yaşamadık. Siz de diğer aşılarla birlikte yaptırdıysanız belki onların da etkisi olmuştur.

Umuyorum en kısa sürede düzelir ufaklık..


ggok

Çok teşekkür ederim.:) Miniğini öpüyorum...


ozdenin_oykusu

3 doz olarak 2.,4. ve 6.aylarda yaptırdık


tiara

zayıflatılmış canlı virus aşısı olduğu için karın ağrısı, ishal gibi belirtiler sık sık gözleniyormuş, benim oğlumda da oldu..


happypipek

Bizde yaptırdık. Ama bir sorun yaşamadık... Ama yaptırdığımızda zaten nezleydi, zaten huzursauzdu, arada kaynamış olabilir...Cevaplamak için Üye ol