Yenidoğan kıyafetleri

ekahraman soruyor: 4

Doğacak bebeğim için ilk birkaç aylık kıyafetlerini almak istiyorum. Bebeğin kilosu, boyu ve gelişimine göre ihtiyaçlar değişebilir biliyorum ama ortalama olarak hangi beden (50,56,62,68 ya da ay bazında)  kıyafetten kaç tane olması iyi olur?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Ozgeerdogan

62/68 6 aya kadar
74/80 6aydan 12aya kadar
86/92 12 aydan 24 aya kadar oluyor genel olarak.

Yenidoğan-mini ya da 0-6 ay adı altında satılan en küçük boyu tavsiye etmiyorum ben.Biz bu boyda sadece 1 tane hastane çıkışı almıştık ve ilk 1 ay giyebildik(3,5 kilo-50cm.olarak doğdu).Benim tavsiyem  6-9 ay ya da 6-12 aylık kıyafetlerle başlamanız olur.


kuzununannesi

tavsiyem cok fazla almamanız (sayı olarak) cunku 1 bilemediniz 2 sefer giyiyor kalıyor .. eşim bebegimiz yeni dogdugunda, hevesle gitmiş bir suru para vermiş cesit cesit takım almıs ( oldugu halde) 1 er defa giydirebildim.. yazık oldu:(((


maviveportakal

benim kızım çok küçük doğduğu için ilk hafta kıyafet almak zorunda kalmıştık.herşey büyük gelmişti.ama normal şartlarda 1 aylık kıyafatler bence az alınmalı.hemen büyüyorlar.3 aylık olanlar biraz büyükte gelse kullanılıyor.özellikle kısa-uzun kollu zıbınlardan bol alınabilir.Kaka kazalarına karşı.
Alt üst takımlar da çok iyi oluyor.4-5 tane.
Küçük penye yelekler küçük badilerle iyi oluyor.
Bol çorap ama bilek kısmındaki lastiğe dikkat edin bence.Ben birçok çorabı kullanamadan kaldırdım.çok sıkı olmayanlarından seçin.
tulum benim favori kıyafetim.Çok rahat ve kullanışlı oluyor yine 1 aylık 2 tane 3 aylık 2 tane alınabilir.
ben yeni bebeğime bir kısım 1 aylık alacağım.diğerlerini ablasının küçüklüklerinden giyecek:)
şimdiden hayırlı olsun bebişiniz.


honey_bee

68 cm kaç aylık oluyorCevaplamak için Üye ol