Devlet anaokulu mu ?? özel anaokul mu ??

Burcu soruyor: 5

arkadaşlar artıları-eksileri ,duyduklarınız,tecrübeleriniz doğrultusunda kızımız için hangisini tercih etmeliyiz/ettiniz ?? 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ElfAna

Burcu selam,

Karar asamasinda oldugunuz, karsilastirma yapilabilecek okullar varsa; daha cok yardimci olabilecegimi dusunuyorum.Diger turlu; kisisel tercihe kalmis bir konu.


february

Bu konu üzerinde 1 ay boyunca araştırma yaptım kendi çapımda..hem devlet okullarını hem özel okulları gezdim..sonunda oğlumu özel bir okulun anaokuluna verdim..çok memnunum...aslında hiç araştırmama gerek yokmuş..boşuna gezmişim diye düşünüyorum...

Özel okulun artılarına gelince; çocuk tek bir sınıfta saatler geçirmek zorunda kalmıyor...sıkılmaya fırsat bulamıyor haliyle..yemek için yemekhaneye,spor için spor odasına,oyun için oyun odasına,ingilizce için ingilizce sınıfına gidiyorlar..kendi sınıflarında ise,resim,müzik ve diğer aktivitelerini yapıyorlar...kahvaltı,öğle yemeği ve öğleden sonra kahvaltısı olmak üzere 3kez yemek yiyorlar..Özel okul için eğer maddi imkan varsa,bence güzel br tercih..

 


nilbahar

Cevap çok basit. 


Devlet kreşi erken kapanıyor.
Özel kreş ise erken alıp geç veriyor.

Ev hanımı ise devlete,
Çalışan anne isen özel.

Çünkü işten erken çıkan var mı?


nadia

devlet okulunun herhangi bir artısını göremiyorum. maddi imkanı olmayan tabi mecburen devlete verecek. ama varsa tabii ki özel.


canata

Devlet okullarında artık birçok aktivite var.Saat uygulaması bence iyi.Bir çocuğun sabahtan akşama kadar pedogojik açıdan okulda olması doğru değil.Ev hanımı olupta özellerin saat uygulamasından dolayı veren birçok kişi var.Çalışanlar için bence sorun,bi bakıcı falan olursa çocuk vaktinde alınırsa  sorun olmaz bence.Çocukları at gibi erken yaşta yarıştırmanın bi anlamı yok,hayatları boyunca zaten okuyacaklar.Çocuklar çocuk gibi yaşasın fazla yüklenilmesin bence.Cevaplamak için Üye ol