kilolarrrr

inciece soruyor: 8

Arkadaşlar, doğum kilolarından ve çevredeki gereksiz eleştireler bıktım.Acaba zencefil sarmısak çayı içersem sütümün tadı değişirmi, bebeğim 5 aylık kilo vermeye yardımcı bir çaymış zencefilli sarmısak çayı fikri olan var mı acaba ?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Annecikk

ya bence çevrene kulak asma çayı çorbayı bırak şimdilik hele bir bebeğin biraz büyüsün en azından yaşına girsin. insanları anlamıyorum. 5 aylık bebeği olan kadına bunlar denirmi. daha tam olarak lohusalık sendromu bile bitmezki tam olarak. inci ece benim kız 18 aylık ben 2 aydır diyetisyene gidiyorum. ve faydasını çok görüyorum. sen bence bekle zamanı gelince yaparsın diyetini. ama etkili sonuç almak istiyosan diyetisyene git deirm.


elvan

daha bebeğiniz 5 aylık. kiloyla ilgili nasıl eleştiri yapabilirler anlamıyorum. insanlar çok insafsız...

henüz kilo vermek için extra birşey yapmanıza gerek yok. emzirdikçe gidecektir kilolar. sadece beslenmenizde sulu gıdalara öncelik verin. süt yapsın diye şekerli (bisküvi, helva, tatlı) gibi gıdalar tüketmeyin. meyvesuyu, hoşaf, süt tarzı gıdalar bol bol süt yapacaktır zaten. bol emzirmek ayrıca ;) ben emzirmenin çok faydasını gördüm. bebeğinizi alın dışarı çıkın, akşama doğru yürüyüş yapın. kendinizi çok fazla da yormadan. düzenli bir beslenme programı uygulayın. öğün sayısını arttırın, çok fazla değil, az ama sık yiyin ;)

insanlara da kulak asmayın. hele doğum yapsınlar bakalım, kendileri öyle çabuk verebilecekler mi?


melusina

insanlar gerçekten insafsız anladım ki kadının en büyük düşmanı gene kadın
bebeğim daha 20 günlüktü insanlar ne bu göbek demeye başladılar
tanımadığım kişiler bile ikincisi karnında mı diyor
meraba diyen göbeğime laf ediyor
çok sinirim bozuluyor dışarı bile çıkmak istemiyorum
eşim "önemli olan bebeğimiz sen emziriyorsun , kiloları elbet verirsin ama bebeğimizin geçen zamanı geri gelmez " diyor arada gazımı alıyor.

hani bu kilolusun diyenler de 0(!) beden ya ona yanıyorum


inciece

Arkadaşalar gerçekten çok insafsız yaklaşımlar oluyor sanki her doğum yapan incecik olacak diye bir anlayış var anlayamıyorum yani sanki bir tek ben kilolu kalmışım gibi eleştiri alıyorum çok ilginç geliyor banada ama neyse gerçekten takmamaya çalışacağımm bebeğim sağlıkla büyüsünde bir sürü zayıflama yöntemleri var emzirme dönemi bittince başımız çaresine bakarız artıkk:) sevgiyle kalın.Fundaaa

Evet cnm ne yersen ne içersen sütüne geçer,sen kimseyi takma bebeğinle güzel vakit geçirmeye bak,zaten o biraz hareketlenince peşinde koşmaktan kilo filan kalmaz merak etme :) :)


tekatan

bence içme oyle seyler..hıç gerek yok...ben çok abrtmıstım süt olsun dıye...recel tatlı.falan...şimdi abarttıklarımı ymıyorum..tatlı ıçınse bol süt içiyorum.içine seker atıyorum...fındık fıstık yıyordum çok.onuda ıyıce azalttım...2 kılom gıtmış...dogumdan sonra 5 kılo aldım bende...


egedenizi

Merhaba, ben yaklaşık 1,5 aydır diyetisyen kontrolünde diyet yapıyorum ve 7 kilo verdim. Ben de hemen herkes gibi kilo vermek için emzirme döneminin bitmesini bekliyordum ama öyle çok kilom var ki iyice rahatsız olmaya başlamıştım.Sütüm azalır diye de çok korkuyordum aslında ama bazı arkadaşlarımın tavsiyesiyle diyetisyene gitmeye karar verdim.İyiki de gitmişim çünkü öyle iyi besleniyorum ki süt miktarında da artış oldu. Bence hiç korkmayın çünkü diyet yapmıyoruz aslında tam tersi dengeli ve sağlıklı besleniyoruz.
Diyetten önce ne kadar gereksiz yere kalori alıyormuşum, bunun farkna vardım.Sizi çok raatsız ediyorsa diyetisyene mutlaka gidin derim.Sevgiler...


tekatan

sütün nasıl arttı pekiii..neler yemeye başladın..nelerı bıraktın..


Cevaplamak için Üye ol