bebeği ne pozisyonda yatırıyorsunuz?

atb soruyor: 10

merhaba anneler,
bize hastanede ve çıkışta ve doktorumuz yan yatırmamızı söyledi, uyurken.  sonra tükürük salgılamaya başlayınca yatağının bir tarafının altına destek koyup yatağı eğimli hale getirdik, doktor önerisiyle.  ama gazı başlayınca eğimli yatakta rahat edemedi, kıvranarak aşağı kadar iniyordu ben de yatağı düzelttim.  ama şimdi de uyurken biraz ağzına süt geliyor, tükürük ve yutkunma olayı da var, içim hiç rahat değil. acaba boğulur mu? yastıklarla desteklemek istemiyorum, henüz kendi dönüp kurtulamaz, dönmeye çalışırken boğulur diye..
çok detliyim, siz nasıl yatırıyorsunuz? evham mı yapıyorum?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ayberke

Yan yatirma yastiklari var gece kullan gunduz ise yanindayken istedigin gibi yatir


gulkiz

merhaba benim bebeğimde aynı durumda bende sürekli yönünü değiştiriyordum,genelde yan yatırıyordum ve sürekli gözüm üzerinde oluyor çünkü ağzına süt geldiği için yutkunma zorluğu çekiyordu ve garip bir ses çıkarıyordu büyüdükçe azalıyor gibi.


mugmela

hep yuzukoyun yatti kizlarim. aksini reddettiler. baska odadaydilar. bazen hic bakmiyordum napiyorlar diye evham yapmayin ama dikkatli de olun bence. bebek nasil rahat ettigini belli ediyor.


atb

teşekkürler herkese, yan yatırmaya devam...


BASKAR

Ben de bebeğimi 1 ay boyunca yan yatırma yastığı ile yatırdım. Ama daha sonraları reflü durumundan dolayı yüzüstü yatırmaya alıştırdım. Hala geceleri yüzüstü uyuyor. Yastıksız ve visko yatakta yattığı için burnu gömülmüyor, kendisi kafasını istediği şekilde ayarlıyor.ozlmarmylmz

kesinlikle yan...
yan yatırma yastıkları var araştırın


atb

teşekkürler herkese, yan yatırma yastığını doğduğundan beri kullanıyorum ama çok gazlı olduğu zamanlarda hem yatak eğimli hem yan yatırma yastığı var, kıvrana kıvrana düzelip kayyıyor. yatağı tekrar eğdim, ağzına tükürük ve süt gelmesi arttı son günlerde. reflüden şüpheleniyorum bu hafta doktor kontrolünde soracağım.  yüzüstü yatırmaktan hep korktum ama çaresi özel yatak ve yüzüstü yatışsa denerim.


mona_roza

gazlıysa en güzeli yüzüstü yatırmka. 20 günlükken falan yatırdım yüzüstü hep öle gidio zaten otomatik olarak kafasını yan çevirio daha hiç kafasını gömdüğünü görmedim. gazınıda rahatlıkla çıkartabilio. doktor yüzüstü yatır demişti, doğada sırtüstü uyuyan hiçbir hayvan yoktur :)berenimo

Merhaba,

Ben de 20 günlükten beri yüzüstü yatırıyorum. Sırtüstü yatarsa ellerini hareket ettirip uyandırıyor kendini, ve de üstünü çok açabiliyor. Yarım kundağı da açıyor, işe yaramadı..Yüzüstü yatırmaya başladıktan sonra uzun uyumaya başladı, şimdi tekrar sırtüstüne çeviremiyoruz..Uyumuyor.. Ben de evhamlanmamaya çalışıyorum çaresiz..
Yalnız visco yatak yüzüstü uyuyanlar için sakıncalı değil mi? Yaylı daha iyi olur diye düşünmüştüm ben, yatak alacağız bu ara visco uygun mudur ki?


atb

viscoyu araştırdım ben de, bence yüzüstü yatış için uygun.  bu arada bir yakınımız hep yüzüstü yatırdık doktor tavsiyesiyle ama bu sefer de abartmışız göğüs kafesine yük binmiş dedi :( herhalde yatak bu sorunu çözer.
bu arada benimki de sırtüstü yatmaktan hoşlanıyor, eller iki yanda :)Cevaplamak için Üye ol