yüzüstü yatirmak ve kollarını kullanamsını sağlamak..

atlio soruyor: 6

merhaba, bebeğimi ilk ay neredeyse hiç yüzüstü yatirmadim.. daha sonra yüzüstü yatırmaya başladığımda önce yüzünü sürtmeye calisiyordu.. şimdi şimdi alıştı ancak kollarını dayamıyor yere.. sürekli karının üstünde durup başını kaldırıyor, kolları ve ayaklarıylada yüzme hareketi yapıyor..
doktor kollarının kuvvetlenmesi lazım, yüzüstü yattığında kollarını kullansın dedi ama olmuyor bir türlü, ne yapmalıyım sizce?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


fragola

Aynı durum bizde de var. Kollarını hiç kullanmıyor. Hatta sırtüstü yatarken kollarından hafifçe çekip kaldırdığımda kafasını kendi kaldırması da gerekirmiş onu da yapmıyor. Cevapları merakla bekliyorum ben de.


_Sezin_

bizimki de öyleydi hatta ağlardı hiç istemezdi yüzüstü durmak. 5. aydan sonra kendi kendine yüzüstü dönmeye ve kollarıyla kafasını kaldırmaya başladı şimdi uyutamıyoruz sürekli kafası havada...yani sabredin anneler o günler de gelecek..


barbarosumm

BENİM OĞLUMDA YÜZÜSTÜ YATIRDIĞIM ZAMAN BURNUNUN ÜSTÜNDE KALIYODU:)SONRA BEN ELLERİNİ YANINA DESTEK ALACAK POZİSYONA GETİRİP VÜCUDUNU BACAKLARININ ARASINDAN ELİMİ SOKUP KALDIRDIM KENDİ KALDIRYOR ZANNEDİP SEVİNDİ İLK BAŞTA SONRA SONRA ALIŞTI YANİ İLK ÖNCE O DUYGUYU YAŞATIN BENCE KOLAY OLDUĞUNU O DA GÖRECEK SADECE KAFAYI KALDIRMAK ÇOK DAHA ZOR YANİ


marullo

benim bebeğim de 5nci ayın sonunda yüzüstü dururken kafasını kaldırmaya başladı. hatta hala yüzüstü durmaktan hiç hoşlanmıyor.. ben yüz üstü bıraktım, o bağırdı, ben de kollarını önüne koyarak ters dönmeyi gösterdim. Bence zor öğrendi ama şimdi kendini kurtarıyor..


osden

merhaba,

bizim bebis de uzun sure yuzustu yatırılmaktan nefret etti. etrafımızdakiler surekli "yüzüstü durması lazım, kolları kuvvetlenmeli, yoksa emekleyemez vs" diyordu. baktık zorlamakla olmuyor, rahatına bıraktık bebişimizi. son bir bucuk aydır, sırt ustu durmaz oldu. sırt ustu koydugumuz anda yüz üstü dönüyor. hatta fıldır fıldır dönüyor bir o yana bir bu yana. emeklemek yerine ya döne döne gidiyor ya da geriye dogru sürüne sürüne...

kısaca, bebis her hareketi için zamanını kendi belirliyor. dert etmemek lazım.
hem bir kaç ay geç emeklese, geç yürüse ne olur ki :-)
sevgiler


atlio

barbarosumm bende bu yöntemi deneyeceğim.. cevaplarınız için çok teşekkürler..Cevaplamak için Üye ol