Tüzyeksav hakkında.

berilkuzu soruyor: 10

Merhabalar, kızıma Binet testi uygulandı ve neticesinde üstün yetenekli çıktı ve iyi bir burs oranı ile Tüzyeksav'a girme hakkı kazandı ve kayıt yaptırmamız için bize az bir süre tanındı. Ancak okul hakkında bir fikrimiz yok. Çocuklarını buraya gönderen veliler varsa aramızda onlardan ricam; okul hakkındaki olumlu ve olumsuz düşüncelerini benimle paylaşmaları. Netteki bir kaç yorum harici bir şey bulamadık ve henüz bir karar vermiş değiliz. Okulun eksi ve artı yönlerini velilerin ağzından duymanın karar verme aşamasında bize yardımcı olacağını düşünüyorum. Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


48 Cevap


simdiokulluolduk_

tanidiklardan  gonderen   birkac veli ile  birebir gorustuk memnun olduklarini soylediler ancak okulun kurumsal olmamasi ile ilgili sorunlardan da soz ettiler. internette rastladigim bir forumda  ise  bir hayli yogun sikayetler vardi veliler arasinda.  sonuc olarak biz gondermedik hem mekan olarak evimize uzak olmasi hem de kurumsalligi ile ilgili tereddutlerimiz nedeniyle, uzun vadede bir alternatif olarak duruyor bizim icin simdilik.


berilkuzu

Cevabınız icin tesekkur ederim. O foruma ben de rastladim ne yazik ki. Aslinda gorusmeler esnasinda beni rahatsiz eden bir durum olmadi ama oradaki veli yorumları icimde suphe yaratti. Benim kızım uyumlu, sakin, kurallara son derece bağlı bir çocuk.  Zeka üstünlüğü bazi cocuklarda davranis bozukluğu yaratabiliyor. Benim tereddutum oyle cocuklarla bir arada olup cocugumun goz ardı edilmesi ve icine kapanması. Umarım dogru bir karar verebiliriz. 


yellowivy

Merhaba ben de oglumu tuzyeksava yazdirma konusunda kararsiz kalip arastirma asamadindayim ve o forumu ben de okudum. Okul bize yakin ama forumda yazilanlardan korktum acikcasi. Benim oglumda uyumlu bir cocuktur, baskilanabilir yani. O kadar para verip cocugu geriletmis oluruz. Cok kararsiz kaldim:(((


mutluannelif

Aynı yollardan geçmişiz diyebilirim. Nerdeyse bir yıl önce benim de sorum vardı bu okulla ilgili, hala cevapsız beklemekte. Benim kızım da uyumlu ve sosyal bir çocuk ben de benzer sebeplerle ve nasıl olsa her yerde yapar düşüncesindeydim. Kaydımızı yaptırıp sonradan vazgeçmiştik biz geçen sene. Evimize çok uzak bir semtte okul ve okulun fiziki koşulları benim de kafamı karıştırmıştı. O parayı okula ödedikten sonra ( burs almamış olmamıza rağmen ucuz denilebilecek bir okul değil bizim için ) başka bir okulda da yapar hem de çok daha iyi koşullarda dedik. En iyi okul eve en yakın okuldur diyerek köklü ve iyi bir kolejin ana okuluna kayıt yaptırdık. Kızım okul delisi, mutlu ama benim bazen kafam karışıyor. Acaba oraya gitse daha mı memnun kalırdık ? Mesela çok gezili bir programları vardı. Bu okulda çok ama çok az gezi yapıyorlar. İngilizce tablet üzerinden bir programla öğretilecekti, bu pek hoşuma gitmemişti çünkü telefon, tablet vb araçlar kullanmıyor kızım. Ama bu okulda da İngilizce derslerinde çizgi film de izliyorlar ve çok klasik bir eğitim aldığını düşünüyorum. O okula giden velilerle ve eğitim veren öğretmenlerle de görüştüm, o forumları ben de okudum. Mükemmel okul zaten yok. Önemli olan bizim çocuğumuzun her zaman bir kulak arkasında olmamız. Ama işte acaba diye düşünüp duruyorum vazgeçtiğimiz için. Uzaklık da çok etkili oldu, yakın mesafede oturuyor olsaydık kararımız çok farklı olurdu belki de. 


berilkuzu

Cevaplar icin tesekkurler. Benim aklimda gezen sorular sizin de aklinizdan gecmis. Ben de ileride keske der miyim acaba diye dusunup duruyorum. 
Mektepliberilkuzu

Biz kesin bir karara veremedik henüz ama okula servisle gidilecek olması, ders saatinin çok erken olması ve fiyat benim olumsuz karar vermeme neden olacak sanırım. Yakınımızda Sınav Koleji ve Ege Üniversitesi Vakfı Okulları var. Üçünden birini tercih edeceğiz.


Mektepli

Anladım. Teşekkür ederim. Aynı sorular benim de kafamda şu an.cariaaa

merhaba bizde bugün görüşme için çağırdılar. sınıfları tekrar gezdim. aklımdaki soruları sordum. oğlum 3 yaş 8 aylık anaokulu için sorduk .ancak bizim geri dönüş için bize çok kısıtlı bir zaman verdiler.çevremdeki mesela doğa okullarının fiziksel koşulları daha iyi ama eğitim vs  nasıldır bilmiyorum. tüzyeksav içinde çoçuğunu gönderen veli de bilmiyorum.ben de çakırlarda oturuyorum. evimin hemen yakınında sınav koleji ve yeni açılan ege üniv .vakfı okulu var. tüzyeksav için karar veremedim. ne yapacağımı hiç bilmiyorum :(


cariaaa

diğer okulları gezdiniz mi mesela doğa batıkent ,sınav batıkent gibi ?
Cevaplamak için Üye ol