Kreş için en küçük yaş, 1 yaş çok mu erken?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


nilinmasali

O yaş için kreş deneyimim yok,fakat gözlemlerim var,kızım 18 aylıkken kreşe göndermeyi düşündüm,o dönem bile kreş sahipleri anne çalışıyorsa bakıcak kimse yoksa zaruret haline alırız ama biz uygun bulmuyoruz dediler,sık hastalanmak genelde görülen bir durum ve bu sebeple kreşe devam edemezlerse o günler kim bakacak?Uzun yıllar krese devam etmeleri gerekecek bu bıkkınlık yaratır mı,nadirde olsa kreslerde de olumsuz olaylar yasanabiliyor o yüzden konuşmaları da bence önemli bir nokta,1 yaş öz bakımın tamamen bir baskası tarafından yapıldıgı bir dönem kreşlerde ne kadar özenli davranılır emin olamıyorum,görüştüğüm kreşlerde hiç 18-24 ay aralıgında bebek yoktu en küçük benimki olacaktı biraz onları biraz kendiminkini izledim olamayacagını görüp vazgeçtim,sizi olumsuz etkilemek istemem ama ben olsam 1 yasındaki bir çocuğu kreşe göndermem elbette yaş grubunda çocukların olduğu yerlerde vardır ama 0-3 yaş için çok gereklilik yoksa bence evde bakım en iyisi


drygzlnc

evet genelde hem hasta oluyorlar hem de sınıf başına kaç öğretmen veya abla veriliyor bence yetmiyor.benim oğlum 10 aylık çok iyi bildiğim ana okulunda derse girdiğim kreş istedi tercih etmedim.çünkü çok hareketli  yetişmeleri zor güvenilir olduğunu düşündüğüm biriyle anlaştım bakması için.bence en iyi çözüm olur.


opposition

Bizimkiler 22 aylık başladı, çok tatlı bir yardımcı abla vardi, bez konusunda hiç sıkıntı yasamadik .gonderceginiz kresin velileri ile görüşün bence, o Yas için uygunluğunu anlamak açısından. Ben calismadigim için bakıcı kabul etmişti gelmeyi . Açıkçası ikiz bebeğe bakmayi kabul edecek birini bulmak Da çok zor. Bizim çocukların sınıfta bir kiz vardi. 9 ayliken başlamış. Annesi demis ki bakıcıya güvenemem, burada en azından profesyonel elinde olacak, daha rahat olurum. Sınıfın en önde olan çocuğu idi bu kiz. Hastalık konusu maalesef yıpratıcı , kac yaşında başlarsa,olacak birşey ama kaçış yok.maddi durumunuz el verirse hastalık durumlarında evde olabilecek biriyle anlaşabilurseniz iyi olur. Çünkü gece iyi olan cocuk sabah ateşleniveriyor.


melisce

şüphesiz çok erken, seçme şansınız varsa onlaraa bu eziyeti yapmayın.


zeyfe

şu an 4.5 yaşında olan ikizlerini 1 yaşında kreşe başlatan arkadaşım var, hiç pişman değil çok da memnun bu durumdan. başka alternatif yoksa, güvenilir de bir kreşse neden olmasın. Hasta olma konusuna gelince benimkiler 33 aylıkken başladılar geçen yaz. Kış boyunca bir ayın yarısında iyilerse diğer yarısında hastalardı :( Mümkün olsa da 5 yaşına kadar evde anneyle kalsa çocuklar ama günümüzde bu hayat şartlarında, çalışan anneler için mümkün mü bu, değil. O zaman sizin içinize bakıcı ya da kreş hangisi sinecekse o yönde karar verin.tubapusat

içinize sinen iyi bir kreş bulursanız gönderin. Bakıcılar ile ilgili sıkıntı yaşadığımız dönemde 12-13 aylık oğlum için içimize sinen bir kreş bulamamıştık. Hatta bazılarını gördükten sonra karı-koca ağlamaklı oluyorduk. Sağolsun annem bir dönem bizi ıdare etti ve gönlümüze göre bir bakıcımız oldu.Papaya

Avrupa'daki kreslerin cogu bir yasinda bebekleri alir. Burada evde bakici baksin konsepti yoktur. Ilk zamanlar bagisiklik sistemi guclenene kadar hasta oluyorlar ama bir seneden sonra cok ender hastalaniyorlar. Ben yarim gun ile baslattim, uzun bir sure boyle devam edip yakin bir zamanda tam gune gecirdim. Kresin oglumun gelisimi, sosyal becerileri acisindan cok faydasini gordugum icin kizimi da ayni sekilde baslatacagim.

Ama kresin kalitesi elbette ki cok onemli. Burada herkes bir yasinda basladigi icin grubun en kucugu olma gibi bir sikinti olmuyor, yasitlari oluyor.

Ben de sizin gibi evde bakici konseptini biraz tedirginlik verici olarak degerlendiriyorum ama cok iyi tecrubeleri olanlar da var. Biraz beklentiyle de alakali sanirim. Illa ki birseyler ogrensin, gelissin, dil becerisi kazansin derseniz kres daha avantajli olabilir.


opposition

anne sütü gerçekten çok etkili, Çünkü Cem bariz daha çok emmişti, maşallah seyrek hastalanır, Efe hep reddetmişti, zoraki 4 ay emdi, hep hasta, hep ateşli :(Navypier

Bir yaş bilmiyorum ama arkadaşım 1,5 yaşında kreşe gönderdi çok memnundu.

Hiç bulamazsanız bir yer Antalyada çok fazla yatılı yabancı bakıcı var, yaklaşık 900 tl civarı çokta güzel bakıyorlar.


duygu_kagan

ben okulöncesi öğretmeni olarak size kesinlikle tavsiye etmem. ileride bıkkınlık oluyor sadece anaokulu olarak düşünmeyin ilkokulda da çocuklar bıkmaya başlıyorlar. benim oğluma bakıcı bakıyor 2,5 aylıktı bakmaya başladığında ve çok da güzel baktı. kendinin de 2 çocuğu var şimdi hepsi kardeş gibiler çok memnunum ben. arkadaşım da kreşe gönderdi 2,5 yaşında ama astarı yüzünden pahalıya çıktı. hasta olduğu zamanlarda bakacak bir bakıcı bulmak vs.. baya zor oldu. bence daha önce çocuk büyütmüş birini tercih edin anne olmuş biri çok daha vicdanlı olur. ben de yabancı bakıcı olayına hiç sıcak bakmam mesela çok korkarım çocuğa zarar verir diye herkesin bir tercihi var bu konuda. ama bakıcınızın konu komşusuna sorarak da hakkında bilgi alabilirsiniz sonuçta evinize girecek. ama çok mecbur kalırsanız kreş tabiki ama oralarda da çok dikkat edin derim. bazı yerlerde(staj zamnı şahit oldum) birinin ağzından çıkan kaşıkla öbürüne mama yediriyorlar biberon emzik hijyenine dikkat etmiyor bezli bebeklerde çiş yapınca kızanlar falan da vardı. yada çocuk altıuna kaçırınca çok kızan vardı. tabi o zaman şimdiki gibi blinç yoktu bende şikayet etmek falan aklıma gelmedi. kamera sistemi olan bir yer tercih edin.


Cevaplamak için Üye ol