emzirme sonrası göğüsler :(

redqueen soruyor: 10

emzirme  döneminden sonra göğüslerimin eski haline dönmeyeceğini biliyordum ama bu kadar da olacağını tahmin etmemiştim daha 2 ay oldu bırakalı annemler daha toplar çok erken diyorlar ama sabredemiyorum:( ekstradan bişey yapmalı mıyım ki??

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


tiara

göğüsleriniz büyükse biraz sarkma oluyor sanırım, arkadaşlarımda olmuştu. ama küçük göğüslülerde böyle bir sorun olmuyor galiba(kendimden biliyorum)


redqueen

göğüslerim çok büyük değildi zaten ama emzirme döneminde nerdeyse 2 beden büyüdüğünü biliyorum hafif bi sarkma var şu anda ve hoşuma da gitmiyo sizin emzirmeyi bıraktıktan ne kadar sonra toparlandı ?


CokBilmis

Ben emzirmeyi bırakmadım ama bıraksam da toparlanmayacağına eminim. Eskisi gibi değil. Ben de kendimi şöyle teselli ediyorum: Kuzenim benden 10 yaş küçük, henüz evli filan da değil, üstelik göğüsleri de küçük ama yine de sarkık. O hiçbir zaman benim daha önce sahip olduğum göğüslere sahip olamadı :) Dolayısıyla oturup da göğüslerimin haline üzülmüyorum. Kuzenim benim şu andaki göğüslerime sahip olmak için üstüne para bile verir sanırım :)

Tüm doğumlarımı yaptıktan sonra gerekirse göğüs ameliyatı olurum. Ya da zamanı gelince kabullenmeyi öğrenirim, bilemiyorum :)

Ayrıca göğüslerinde sarkma olmayan bu soruya cevap yazmasın lütfen. Adamın asabını bozmayın uleyn!


tiara

cokbilmis :)) ben feda ederim memeleri valla, emzirmek çok güzel bir şey..


redqueen

ayy çokbilmiş doğru söylüyosun gerçekten.......ben de senin gibi düşünüyorum ,kzım için herşeye varım yani ;) ama işte şu ameliyatta gitmeden başka bi çözüm vaar mı düşüncesinde idim oonun için şeettim :DCokBilmis

Olay şudur sanırım: Memeler yağdan, meme bezlerinden, deriden oluşuyorlar. Dolayısıyla ne kadar büyürlerse, yer çekimine o kadar yenik düşüyorlar. Fazla kilo almamak bir önlem. Kilo alıp verince ya da süt ile dolup boşalınca meme sarkıyor ister istemez.

Memelerin vücuda bağlandığı noktada da kaslar var. O kasları çalıştırabilirsek memeler biraz daha dik durabilirler. Ayrıca kilo verince memeler de küçülecek ve çevresindeki deri dokusu daralacaktır diye düşünüyorum.

Ümit fakirin ekmeği işte :)


didoba

Benim arka arkaya iki emzirme sonrası zaten iri olan göğüslerim göbek deliğime ulaştı. Ben de son emzirme bitip 6 ay dolunca (yani gecen ay) gittim ameliyat oldum. 15 yasımdaki hallerine döndüler.


asna

oysa ben bir tane daha dogurup, bebeyi sirtima baglayip memeyi direk agzina uzatmayi düsünüyorum, cok pratik :-p

- 9 gün sonra emzirme macerasinin kesintisiz 4.cü yilini dolduracak olan tandemnurser-Pinaro

ben birkaç ay emzirip sonra pompayla süt veren bir anneyim bir nedenden kızım emmeyi bıraktı ve pompayla 14 aya kadar geldik..orta boy diyelim gögüslerim vardı emzirdiğim süre boyunca tam pınar süt oldum 1000ml ye ulaşıyordum.dolayısıyla memelerde bir dol bir boşal sonunda ananeme dogru gidiyor galiba:)çok sarkmadı aslında biraz sarktı o sorun değilde bu içinin dokusunun boşalıp torba gibi olması beni acayip rahatsız ediyor..dün güvendiğim bir eczacıya danışıp bir krem aldım.nanosemes breast cream minnacık bir tüp 119TL..içime oturarak aldım ama umarım işe yarar..masaj yapıp uyguluyorum bu tüp 1 ay gidecekmiş ve 3 ay kullanmanız lazım dedi..eger işe yaramazsa diye soruyorum didoba ameliyat ayrıntıları lütfen..dikleştirme mi slikon mu nerde ameliyat oldun ne kadara mal oldu memnunmusun vs..


asyaperi

emzıren her anne goguslerını feda edıyor olsun feda olsun kızıma bence krem ılac falan emzırme sonrası toparlanma ıcın bosuna ıkıncıyı dusundugum ıcın suan bır sey yapmıyorum goguslerımde kucuk oldugu ıcın oyle asırı bır sarkma olmadı ama yıneede tabı defarmasyon var ıkıncıyı dogurup emzırdıkten sonra ılk ıs gıdıp bır doktora goguslerımı toparlatmak olcak sonucta cozumsuz bır olay degıl eger sızde ıkıncıyı dusunuyorsanız bekleyın ama tek cocuklu kalmaya kararlıysanız beklemenızede gerek yok gıdıp yaptırın goguslerınızıCevaplamak için Üye ol