sorunn bendemi?

edizimmm soruyor: 10

bebeğim şuan 12 aylık .ewlendikten hemen sonra bebeğim oldu eşim eskidende çok romanntıkk boel bıcı bıcı biri değildi şimdi işten geliyor( işi gerçektende çok yoğun we yorucu) surat 5 karış,hemen yatıyor televizyonun karşısına hemen uyuyor bir muhabbet yok,haftasonlarıda bebeğim we benimlede bi aktiwitede yok ben çok ısrar edersem ozamn oluyor..bn hep kız arkadaşlarımla takılmak zorunda kalıyorum oda kendi arkadaslarıyla maç izlemeye bayılıyor hayatındaki tek sosyallik bu.beni sewdiğini biliyorum aslında bunun dışındada kötü bir huyu yok ama ben artıkk çokk sıkıldımm durmadan söylüyorumm bu ilgisizliğinin bendede zamnla sewgiyi bitirceğini bana derdeimiz yok diye dertmi arıyorsun diyor.bazende taktın kafaya bunu çok büyütüyorsun diyor.ama gerçek şuki benim sewgim azzaldı we boyle dewam edersee bu ewlilik nasıl sürcek bilmiyorumm...

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


neretva

Valla ne erkek ne de kadının birbirini garanti görmemesi lazım. Saksıda çiçek gibi bakmak gerekiyor, yoksa gerçekten insan soğur. Siz beraber vakit geçirmek istiyorsunuz anladığım kadarıyla. Onun ilgi alanlarında ortak birşey yapamaz mısınız? Beraber PS3 oynamak bile işe yarıyor bazen. Ama erkekler işten gelip bizim sohbet etmek dediğimiz onlarınsa şikayet dinlemek olarak algıladıkları şeyi yapmek istemiyorlar. Farklı gezegenlerdeniz ya.


CokBilmis

Valla işten yorgun gelince benim da canım hiiiiç muhabbet etmek istemiyor ne yalan söyleyeyim. Hatta "Şöyle yalnız kalsam da ayaklarımı uzatıp kitabımı okusam" diye zaman kolluyorum. Eşinize o açıdan hak verdim yani :)

Ama iş birlikte zaman geçirmeye gelince: Eşim olmadan arkadaşalrımla buluşmaktan zevk almam ben. Zaten ailecek geçirdiğimiz bir haftasonlarımız var. HAftasonu muhakkak hepimiz için özel bir aktivite yapılması lazım. Havalar güzelleşti mesela pikniğe gidebilirsiniz, milli Türk eğlencesi olan mangal yakabilirsiniz :)

Eşiniz maç izlemeyi seviyorsa siz de izleyin. Hem oğlunuz da var işte ne güzel, hep beraber izlersiniz. Arada oğlunuzla golcülük oynarsınız :) Ofsaytı öğrenirseniz mesela eşinizin kesin gözüne girersiniz, gurur duyar sizinle :) Siz onun için fedakarlıkta bulunursanız, o da sizin için bulunur.


edizimmm

ben ewlendiğimizde sadece 1 tane tv almıştım ewe ayrı gayrı olmasın diye.şimdi o istediğinde maçları izliyor bende yanında oluyorum mecburen ama off puf yapmıyorum...benim asıl sorunum beniim bir problemim warsa düzeltmeye razıyım ne olursa ama bn bu şikayetimi defalarca soylemişkennn hatta boyle ilgisiz olursan sewgim azaları ozamnda zamnla bu ewlilik monotonlaşır we biterr dedmeme rağmenn düzeltmek yerine,benim ortada problem olmadığğı için bu nu problem yarattığımı söylüyor yani ben durup dururken yaratıomuşum gibi bi tutum sergiliyor


asyaperi

aynı sorunları yasayan bırsuru ınsan var burda dogum sonrası hafıf ılgısızlık donemını kısada surse bızde yasadık aslında bu bız kadınlara gore ılgısızlık ama erkeklere gore once cocuga alısma donemı sonra karısını emzırdıgı ıcın anne olarak gorme donemı derken yatak hayatında sogukluk bu donemde bence yapılması gereken once acık acık karsılıklı konusmak bn oyle yaptım aldım karsıma benlemı bır problemın vr ben bunları bunları beklıyorum senden ve gormeyınce kendımı eksık kotu hıssedıyorum ıstedıklerım beledıklerım bunlar bunlar evet bır cocugumuz vr artık ama o umrmuz boyunca var ve buna alısmamız lazım askı kaybetmeden dedım bıttımı hayır bu konusma cok cıddıydı faydası oldu sonra cocuk uyuduktan sonra ufak suprızler ben yaptım ama bekledım oturup da bır kac seksı ıc camasırı mac falan dınlemez emın olun ben suan ınanıyorum esım benı dogum dan sonra anne olarak gordu ve annesıne nasıl davranıyorsa banada oyle davrandı ben onu bır sılkeledım kendıne getırdım sonrada ona bır gun macın ortasında ben daha olmedım burdayım dedım:):):)bır ık bır ıkı erkekler nekdr suprız beklemeselerde emın olun suprızede hayır dıyemezler sımdı sız dıceksınızkı ben seksten bahsetmedım ılgıden beraber vakıt gecırmekten basettım ama once sorunu burda cozersenız erkek beynını hesaba katıp o dedıgınız sorunlar otomatıkmen ortadan kalkıyor hıı herseyı nıye bız yapmak zorundayıza gelınce ben kocamı sevıyorum bız severek asık olarak evlendık cocugumuz oldu ve bırsurelıgıne tutku ask beklemeye gectı o tutkuyu ordan cıkarmak bana dustu ben yaptım hıcde pısman degılım herseyı erkekden beklememek lazım :):)


hale15

aynı modelden bizim evde de var ve ben de bilemiyorum napsam,ayrıca ben ondan daha çok yoruluyorum işte ama evde çalışmaya devam ediyorum
bir çare bulursan benimle de paylaşırmısınfistikcik

edizimm, "evlenmeden önce de öyle çok romantik değildi" dediğinize göre siz biraz bile bile almışsınız bu "modeli" :)
Şaka bir yana, erkeklerin çoğu evlendikten, hele de çocuk olduktan sonra böyle oluyor. Burada sizin bu durumdan şikayet etmeniz pek bir işe yaramaz, sadece "dırdır" olarak algılanır. Erkek için görünen hiçbir sorun yoktur çünkü. Duygusal zekaları kadınlardan daha düşük, ne yapalım...

Bu "modelde" bir erkeğe şikayetle gitmeyin, çözümle gidin. Haftasonu maç izlemek istemesi sizinle birlikte birşeyler yapmasına engel değil. Maç 24 saat sürmüyor herhalde. Öğleden sonra maça mı gidiyor ? Siz de sabah bir şeyler yapın. Kahvaltıya gidin, yürümeye gidin, koşmaya, bisiklete binmeye, müzeye, sergiye, tiyaroya, sinemaya... (Sabah seansları daha ucuzdur hatta). Bunu her hafta sonu yapmak üzere kararlaştırın. Eşinize de bunu şöyle söyleyin "Hayatım ben seni bütün hafta çok özlüyorum. Sensiz yediğim yemek bile tatsız geliyor. Sana çok ihtiyacım oluyor gün içinde, bazen akıl danışmak, bazı konularda fikrini almak istiyorum. Seninle bundan sonra her pazar sabahı (ya da öğleden sonrası / akşamı) bir şeyler yapalım" deyin. Hatta istediğiniz etkinlik ile bir başkası arasında seçim sunun sadece, "yapalım mı" demeyin. "Sanat etkinliğine mi gidelim, yürümeye mi gidelim" gibi. Aynı 2 yaş çocuklarına bir şey yaptırmak istediğimiz zaman sadece iki seçenek sunmamız gibi.

Tabii bunu yapabilmeniz için altyapıyı da hazırlayın. Ya gideceğiniz etkinlik çocuğunuzun da sizinle gelebileceği bir yerde olsun, ya da (sinema ya da tiyatro ise) çocuğu haftada bir kere birkaç saatliğine birine bırakın. Başbaşa olmak ikinize de iyi gelecektir.

Bu arada cinsel yaşamınızı ihmal etmeyin. Acı ama gerçek, erkeklerin çoğunluğu sevişmeyecekleri bir kadınla muhabbeti gereksiz görürler. Siz cinsel yaşamınızı renklendirin, muhabettiniz de renklenir.

(Bunları yazıyorum ama ilişki uzmanı falan değilim, hatta kendi yaşamımda bu konuda uzman olmaktan epey uzağım. Herkesin sorunu farklı. Ama karşılaştığım sorun bu olsaydı bu şekilde hareket ederdim).


CokBilmis

@ oblomov: Sorun bence şu: Ev işi ve çocuk bakımı kadınlara yeterli fedakarlıkmış gibi geliyor ama erkekler bunu önemsemiyor. Yani siz fedakarlık yaptığınızı sanıyorsunuz ama eşiniz aynı şekilde düşünmüyor. İki ihtimal var:
1. Eşiniz ev işi ve çocuk bakımının sizin göreviniz olduğunu düşünüyor olabilir.
2. Eşiniz ev işi ve çocuk bakımını önemsemiyor olabilir. "Oturt çocuğu TV seyretsin, sen de kendi işine bak" ya da "Ne uğraşıyorsun cam silmekle, otur keyfne bak" diyor olabilir.

Her iki durumda da ev işi ve çocuk bakımı ile uğraşan kadın eşinin gözünde fedakar olmuyor. Aynısı erkekler için de geçerli elbette. Bana göre görevlerini yerine getiren eşim fedakarlık yapmış olmuyor. Mesela soru sahibinin eşi çok yoğun ve yorucu bir işte çalışıyormuş ama soru sahibi bunu bir fedakarlık olarak görmüyor, bu yoğun çalışmaya rağmen eşinden ayrıca ilgi istiyor. Bence çok normal. Benim açımdan da öyle: İşi, görevi olarak gördüğümüz bir şeyi yapan kişi özveride bulunuyor olamaz. Ben de eşim açısından öyle düşünüyorum, ama ne zaman ki eşim pekçok erkeğin yapamadığını yaptı ve bebeğimiz doğarken ameliyathaneye gelip elimi tuttu ve güçlü durdu, o an yaptığı fedakarlığı ömrüm boyunca unutmam ben artık. Anlatabiliyor muyum?

Soru soran kişinin eşi de maç izlemekten hoşlandığı için, ortak ilgi alanı yaratmak için hobisini paylaşmasını tavsiye ettim. Eşi eğer fotoğrafçılıktan hoşlanan bir erkek olsaydı fotoğraf gezilerine beraber gitmelerini tavsiye derdim. Ya da yemek yapmaktan hoşlanan bir erkek olsaydı, mutfakta yamaklığını yapmasını tavsiye ederdim. Bunlar da ataerkil tavsiyeler olmazdı :)

Ayrıca bana göre bir taraf sürekli fedakarlık ederken, diğer tarafın hiçbir fedakarlıkta bulunmaması mümkün değil. Eğer insansak, karşı tarafın özverisini gördükçe bizim de onun için bir şeyler yapasımız gelir.

Ayrıca çok erkeksi bir düşünce olabilir: Ama bence ilgi istenmez, alınır. Eğer karşı taraftan, onun verdiğinden daha fazla ilgi talebiniz varsa bunun için çaba harcamalısınız. Biz bile ağlamayan bebeğe meme vermiyoruz değil mi? "Bana ilgi göstermezsen bu iş boşanmaya kadar gider" dese eşim bana, inadıma biner, hiç ilgi gösteresim gelmez. Ters teper bu tür zorlamalar.

En iyisi ortak hobiler, ortak ilgi alanları edinmektir. Ayrıca eşinizin beklemediği bir fedakarlık yapmaktır. Mesela hiç sevmediğiniz kayınvalidenize sürpriz doğumgünü partisi düzenlemeniz de eşinizin kalbini yumuşacık yapabilir. Artık eşiniz için "fedakarlık"ın ne olduğunu da siz daha iyi bilirsiniz.


asyaperi

aynen cok bilmişşşşş benımde anlatmaya çalıstıgım buydu ama ben en sevdiğim fedakarlık şekli olan yatak odası fadekarlıgından örnek verdim benım ıcın can feda bu fedakarlıga eee erkek beynınıde dusununce sanırım oda yaptıgım fedakarlık karsısında beni oldukca takdir ediyor:):):) yazdıklarına aynen katılıyorumm bencede bana ılgı gostermezsen bosanırım lafı ters tepecek bır laf onun yerıne hak verılmez alınır mantıgıyla bakarsanız olaya bence sızde esınızde daha mutlu olabılırsınızCokBilmis

Yatak odasına verilen önem erkek için en büyük fedakarlık. Çünkü erkekler sevgilerini sevişerek gösteriyorlar. Hiçbir erkek sevmediği kadınla birlikte olmaz. "Seninle sevişiyorsam, seni seviyorum demektir, daha ne istiyorsun benden?" diye düşünebiliyorlar.

Ama ben onu söylemeye cesaret edemedim. Sonra bir de "Kadınlar hem ev işi, hem çocuk bakımı ile ilgilenip bir de geyşalık mı yapacaklar?" diye paparayı yemek var işin ucunda :)

Bu arada: @ umut: Utandırdın beni, teşekkürler :)


edizimmm

herkese çok teşekkürkler kimsenin yorumuna kızmıyorum kızcak olsam sizlere sormam:)çokk teşekkürler sorumun cewabını aldım sorun bende:)))bu şekildede çözülmezzse artıkk ozan tekrar görüşürüz çok bilmiş özellikle sana tşkkrler


Cevaplamak için Üye ol