HAMİLELİKTE ANNENİN DEĞİLDE BEBEĞİN KİLO ALMASI İÇİN NELER YENİLMELİ,NELER YENİLMEMELİ

Fundaaa soruyor: 10

Hamilelikte bebeğin gelişimi için özellikle neler yenilmeli

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


kedidirkedi

Kendini kurtaramasan bile saglıklı abur cuburlar yaratabilirsin. Mesela %70 kakaolu bitter çikolatayı eritip fındık, badem ya da cevizi bu çikolatayla kaplayabilirsin. Az yağlı, kuru üzümlü, kayısılı, cevizli, pekmezli kek yapabilirsin tam bugday unuyla ya da  otlu poğaçalar yapabilirsin yine tam bugday unundan. Hem kızın yer hem de sen.


Nicomedia

Her gün 2 ceviz + 1 adet kuru incir + 2 adet kayısı : 3,600 gr nur tupu gibi bir bebiş :) tabi yatmadan harnup keçiboynuzu pekmezi ya da dut pekmezi


hosgeldinbebegim

kızım 4360 gr 57 cm doğdu.
hamurişi ve tatlılardan uzak durup, protein  + sebze+meyve+badem ceviz + süt ürünlerini eksik etmemeni tavsiye ederim. hayırlı doğumlar.


Fundaaa

hosgeldinbebegim maşallah,kilosu hele hele boyu süpermiş,tekrar maşallahhh


volkanil

benim de ilk bebegim gayet saglikli ve uzun boylu dogdu. Bir de ben zaten gayet saglikli besleniyorum et ve sut yonunden ancak aksamustleri ve aksam yemekten sonra onleyemedigim bir aburcubur sefası sorunum var :( o da bana maalesef kilo olarak donuyor :(Fundaaa

volkanil bende patlamış mısırı çok yiyorum yağlı yağlı,birde çikolata :) bakalım sonum ne olacak :)


aslifatma

Fundacım, peynir, somon balığı ve ceviz  bebek için çok önemli ben diyetisyene de gidiyorum, ilk haftadan itibaren bunları listemden eksik etmedi. İlk 3 ay içinde olan annelere de karbonhidrat ağırlıklı yemelerini tavsiye ederim zira bebeğin tutunmasını sağlıyormuş.
Sık ve az yiyip bol su içmek çok önemli. Sevgiler... 


Fundaaa

aslike çok tşkrlr önerilerinizi kesinlikle dikkate alacağım
Fundaaa

cokbilmis kesinliklee uygulayacağım,sonucu bildiririm  teşekkürlerCevaplamak için Üye ol