ek gıda ve bebeğin oturması

daghanihal soruyor: 4

arkadaşlar ek gıdaya nezaman geçilmeli .şu anda saadece anne sütü alıyor dağhan.burda da istanbuldada doktorum vr ikiside farklı şeyler souluyor biri bu ayı n sonunda dio biriside alabildiği kadar anne sütü alsın 6 ay bitince tattır yiyeceklerde nasıl olsa bir gün tadacak dior ne yapacagım bilmiyorum siz nezaman geçtiniz birde nezaman otutturuluyor bebekler merak ettim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


aytude

ek gıda konusundaki bu soruyu ben de soracaktım, o konuda bişi söyleyemeyeceğim ama Meriç'i 3.5 aylıkken az az destekle oturttuk. şimdi 4 ayı bitirdi destekle daha uzun oturabiliyor. daha rahat gibi otururken.


fulyaderin

bizim doktorumuz 6 ay dolmadan oturtmadı,ek gıda için de eğer kilo alımı aylık 500 gr altına düşmüyorsa Dünya Sağlık Örgütü yine 6 ay dan önce önermiyor ek gıdayı,bizde 15 gün önce başladık ek gıdaya


Kuzeytu

Kuzey 5 ayını bitirdiginde doktor benim israrlarıma dayanamayarak meyve puresi verdi. 1 ay annesutu ve meyve puresi yedik. 6.ay da da ek gıdalara basladık yavas yavas cesitlendiriyoruz.

6 aydan once bizim doktorumuz da oturtmadı. 6.aydan sonra nasıl isterse oyle durabilir dedi bizimki de oturmayı secti :))


Loxodonta

Bizim doktorumuzun söylediğine göre ek gıdaya 180 gün anne sütü aldıktan sonra geçilirmiş. Bizim 5.ay kontrolümüzde kızımın kilosu çok iyiydi ve 6. ay dolunca ek gıdaya geçmeye karar verdik. Ancak bu kontrolden 1 hafta sonra kızımda kaka sorunu başladı, kontroller yapıldı herşey normaldi. Doktorumuz artık sütün yetmediğini ek gıdaya geçme vaktinin geldiğini söyledi. Sonuçta 5,5 aylıkken ek gıdaya geçtik. Ek gıdaya geçince kaka sorunu da çözüldü.

Çoğu doktor 4.aydan sonra bebeklerin hafifçe ve destekle oturtulabileceğini söylüyor ama ben yapmadım. 5 aylıkken falan yavaş yavaş kısa süreli oturttum. Şimdi mama sandalyesinde oturup yemek yiyor ama yanlara hafif kayıyor, bende yanlarına destek koyuyorum.Cevaplamak için Üye ol