Memelere takığız şu sıralar!

ardaesra soruyor: 8

arda ne zaman uyku pozisyonuna geçse napıp edip memelerime dokunup uyumak istiyor, nasıl vazgeçireceğimi bilmiyorum, bi ara anlatmaya çalıştım.. bak memelerimi ellemen beni rahatsız ediyor, canım acıyor, mesela ben senin pipini ellesem rahatsız olursun ya onun gibi diye, iş daha sarpa sardı..ama ben senin pipini ellemiyorum ki memeni elliyorum :( omuzumu tutsan mesela dedim, memelere yakın ya.. cevap: sen de o zaman pipimi ellemek istediğinde bacağımı tutabilirsin yakın ya ondan!!! Bir de altta kalmıyor hiç beyefendi... Allaam konu iyice saçma sapan bir yere geldi sustum sonra :( napıcam ben? kalıcı olur diye korkuyorum...Bu soruyu cevapla


18 Cevap


ardaesra

: )))) ısıtılan ayıcık mı? aaağğğ çok cahilimmm.. duymamıştım bunu hiç, hemen bakayım teşekkürler...


mona_roza

endişenizde haklısnız aslında oğlunuz çokda küçük değil çünkü, yeni bi kitap okudum çocuklaral doğru iletişim diye sabiha paktunanın, orda buna benzer bir konu vardı. böle durumlarda çocuk-anne ilişkisinde bi sıkıntı vardır ve çocuk bi eksikliği doyurmaya çalışıyordur diyor. sebebini sormayın vazgeçirmeye çalışmayın. gündüz başka yollarla normalden biraz fazla ilgi göstermek gibi biraz ekstra davranışlarla çözmeyi deneyebilirsiniz diyor kitap. çocuk ayna tutarmış anneyle olan ilişikide bir de bu açıdan bakmayı deneyebilirsniz...


ardaesra

ekangal teşekkürler, çalışan bir anneyim, oğluma ananesi bakıyor, son zamanlarda sabahları evden bir türlü gitmek istemiyor benden ayrılmak istemiyor, ananesine gittiğinde de unutuyor, orada da mutlu oluyor, ananesi çok ilgileniyor, akşamları erken almaya çalışıyorum haftanın bazı günleri, kendi işim olduğundan bazen bir iş gününü bile tamamen ayırdığım günlerim oluyor, akşamları da hep aktiviteyle, oyunla vs. geçiyor... benim gözümde ilgi sıkıntısı yok ama tabi gündüz bırakmamı bile sorun edebilir belki haklı olabilirsin... düşüneceğim...


CokBilmis

Şu Sabiha'yı bir bulursam... :) Ya, hakikaten niye bozuyorlar insanların sinirlerini "anne ile ilişkisinde bir eksiklik varmışmış". Yok canım!

Benim kızım da saçımı tutarak uyumak istiyor. Kendi saçımdan yaptığım peruğu veriyorum eline "Hayır, ben seni istiyorum anne" diyor. Olay tuttuğu şeyle ilgili değil, annesinin sıcaklığını istiyor işte çocuk. Kimse de bana kendimi suçlu hissettiremez kızımın bu isteği nedeniyle. Bi düşsün şu insanlar annelerin yakalrından ya!

Bir arkadaşımın bebeği annesinin alt dudağını tutarak emiyor. Dİğeri de annesinin dirseğindeki deri ile oynuyor. EN çok da saç tutarak emen ve uyuyan bebekler duyuyorum. Demek hepsinin annesi ile ilgili sorunları var.

Sorunlu bir nesil geliyor demek ki!

@ ardaesra: Oğlun seni, ANNESİNİ istiyor yanında. Ne yanına anneannesini göndererek, ne de koynuna oyuncak sokarak sorunu çözemezsin. Sen gene dene tabii, belki ben öngörümde yanılıyorumdur.
Bence anne ile memeyi özdeşleştirmiş çocuk. Bence memeni tutmasında hiçbir sakınca yok. Bunun aranızda özel bir ilişki olduğunu, uyku saati dışında memeni elleyemeyeceğini, başkalarının memesinin de ellenmemesi gerektiğini izah edersen alayacaktır. Psikolojik sorun yaratacağını filan da hiç sanmıyorum. Ha, ileride bir sorunu olursa gider bir terapiste halleder. Zaten sen memeyi vermemek için zorlarsan ve çocuk da reddedilmişlik duygusu ile ileride psikolojik sorun yaşarsa ne olacak? Hangi hareketinin psikolojik sorun yaratacağını bilemezsin. Sen annelik içgüdülerini dinle, içinden nasıl geliyorsa öyle yap.

Ama yine bence ve tekrar "Oğlun yanında annesini istiyor". Memeni tutmasını istemiyorsan, saçını elini filan tutmasını iste. Başka bir organın ile seni bütünleştirmesini sağla.

Çocuk kendini nasıl güvende hissediyorsa, öyle uykuya dalmalı. Bunu elinden almaya kimsenin hakkı yok.mona_roza

ama normalde olmayan bişey yaşanıosa sabihayı dövecek bi durum yok söyledği şeyde haklı bence her daim öle gelişmişse saçı tutarak uyumak vs. gibi bi durum o zmn zaten bu işin rutini budur ancak birden ortaya çıkmışsa araştırılmalı bunu bi tek prof.sbiha paktuna değil bir çok uzman söylüyor.


ardaesra

Bu durum yeni değil aslında, 1,5 yaşına kadar emzirdim, emmeyi bıraktıktan sonra başladı ama artık 3 yaşına geldiği için beni tedirgin etmeye başlamıştı, ondandı rahatsızlığım. cokbilmis'in dediği gibi anne sıcaklığını arıyor herhalde... Başkalarının memesiyle ilgilenmiyor Allahtan şimdilik :) Bizim duruma benzerlerinin olduğunu duyunca içim rahatladı, bu durumda cokbilmis'in tezi benim de aklıma yattı doğrusu, içim rahatladı :) herkese çok teşekkür ederim. 


mona_roza

canım benim bende aynı fikirdeyim sana ihtiyacı olduğu konusunda, ben gece emzirmeyin diyenelre bile bunu sölüorum illa doymaya değil anneye annein kokusuna ihtiyacı var die. dediğin gibi hep böleyse durum o zmn sorun değil rutindir ve oğluşunuz annesine dokunmayı çok seviodur...


nadia

@aishwarya: bence hic bilme daha iyi :) fikirleri anneleri inanilmaz mutsuz ediyor bence...Cevaplamak için Üye ol