Buğday ruşeymi ve keçiboynuzu tozunu nasıl veriyorsunuz?

mariposita soruyor: 10

sabah kahvaltılarına keçiboynuzu tozu koysam hergün vermemde bir sakınca olur mu acaba? yoğurda da konulabiliyormuş ancak yüksek oranda demir içerdiği için demir- kalsiyum bir arada kullanmak istemiyorum.
buğday ruşeymini pişiriyor musunuz çiğ olarak mı veriyorsunuz?onu hangi gıdalarla verebilirim?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


mariposita

keçiboynuzu özü ne ola ki? pekmez mi ?


momofbam

ruşeymi hiç kullanmadım ama keçiboynuzu özünü ben de kullanıyorum.. daha çok meyvesine karıştırıyorum..


GOGO05

ya ben keçi boynuzu özünü bulamıyorum nerden aldınız lütfen yardım


Sanemm

Halk ekmeğin şampiyon ekmeği var, buğday ruşeyni, keçi boynuzu, ceviz, fındık, kuruüzüm var içerisinde. Oldukça da lezzetli bir ekmek. Genellikle ondan tüketiyor sabahları. Öneririm.


ipekkusgoz

Buğday ruşeymi ile ilgili bilgile rve birkaç tarif var.Belki işinize yarar

http://www.gurmebebek.com/buğday-ruşeymi--516ozalp07

verirken 1 çay kaşığı yeterlimidir keçiboynuzu tozunun acaba kullananlar


ipekkusgoz

Nerede kullanmayı düşünüyorsunuz keçiboynuzunu ozalp07 . Sütüne mi ekleyeceksiniz ya da kek,kurabiye vs mi yapacaksınız. Keçiboynuzu tozunu kakao gibi düşünebilirsiniz. Ben sütüne (sağılmış anne sütüne) sadece rengini değiştirecek kadar yarım çay kaşığı kadar bir şey koyuyorum.


ozalp07

kek kurabiye uygun olur sanırım. sütün tadını değiştirirse hiç içmez.aktarlarda satılanlar güvenlimidir. başkada alabileceğimiz bir yer yok sanırım.  tşkipekkusgoz

Kek ya da kurabiyede kullanacaksanız dediğim gibi kakao gibi düşünüp o tarife ne kadar kakao koyuyorsanız o kadar koyabilirsiniz. Sütü sade içiyorsa sütte kullanmanıza gerek yok zaten.Benimki aylarca sağdığım sütleri içmedi. Bir sürü süt attım o yüzden. neler denemedim ama en son bu keçiboynuzu tozu çare oldu. İçiyor artık:)

Ben aktardan almıştım ama aksu vital marka kapalı bir üründü.


momofbam

gogo05, keçiboynuzu özü aktarlarda satılıyor.. Atışeri Mersin diye bir marka, pekmez gibi kapalı cam şişede satılıyor.Cevaplamak için Üye ol