isilik

nisa06 soruyor: 10

ya bu isilikle nasıl baş edeceğiz?minik kuşumun kolları sırtı islik oldu.tuzlu su yapıyorum her gün duş aldırıyorum.yok çaresi.ilaç kullanmak da istemiyorum.mucize formülleriniz var mı?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


asli_arda

mrb,
valla ben öle bir durumda hemen bepanten kullanıyorum çok da iyi geliyo tavsiye edebilirm .


asligunuc

Benimde oğlumun sırtında olmuştu, annem yatak çarşafının üstüne 1 tane daha pamuklu çarşaf ekle dedi malum alez var altta. duş, bebe kremleri değil aslitunali nin de dediği gibi bepanten kullanarallk bende atlattım. geçmiş olsun


Neslihan

Doruk'ta felaket halde. Terletmemeye çalışın diyenler oldu. Nasıl terletmeyeyim 2 yaşındaki çocuğu. Durduğu yerde terliyo zaten. Koşturmasına gerek var mı? Bizim dr buğday nişastası sürebilirsiniz demişti. Pudrayla içeriği benzermiş. Bir de Doruk alerjik bir çocuk. Pudra çok ince olduğu için onun yerine bunu sürebilirsiniz demişti. Gece yatarken ince bir tabaka sürüyorum. Evet tabiki gözenekleri tıkıyor. Bu kötü bir şey ama zavallım kaşınıp duruyor. Kaşındıkça daha kötü oluyor. Gece kaç gere acıyo acıyo (kaşınıyo) diyerek beni çağırıyo kaşıyim diye. Bepanten denemedim. Hemen deneyeceğim. Sürekli duşa sokuyoruz zaten ama çıktığı an terlemeye başlıyor. Yani duş anlık bir çözüm.


Donayar

Merhaba,

Ben yeni keşvettim sudocrem kullanabilirsiniz.. Günde 1 kere işe yarıyor. En azından benim kızımda yaradı.


asligunuc

Donayar bu sudocrem in içeri nedir?? Sadece isilik için mi yoksa bepanten tarzı her derde devalardanmı? Öyleyse alalım evde dursun :))breeze821

herhangi bir krem yada pudra sürmeyin derim ben(zaten gözenekleri küçük olduğundan teri tam atamamasıdır isilik) ,günde 2-3 banyo ve sürekli serin ortamda bulunması lazım,bizim dr banyodan sonra kurulamayın derdi hep. 1 kere yaşadım isilik sonra bunları yaptım bidaha olmadı.


Donayar

Gunaydın,

Her derde deva diyebilirim, google dan arama yaparsanız kapsamlı bir sonuç alabilirsiniz. Bizede doktorumuz tavsiye etti. Tabiki  hiç bir şey kullanmak istemem ama isilikler gecmeyince bir çözüm yolu bulmak sart. Aksti taktirde kasıyarak  kendine zarar veriyor.


zeynepanne

isilik için deniz suyu kesin çözüm. biz hafta sonları deniz temizse şişe ile getirip hafta içi o suyu kullanıyorduk büyük kızımda.
ayrıca banyo öncesinde nişastayı su ile merhem gibi yapıp isilikli bölgelere sür, yarım saat beklet sonra yıka. bu da işe yarıyor.

iki kızım da çok isilikli maalesef. büyük olan 7 yaşında hala boynunda isilik oluyor.sevda

isilik için yengem üstübeç diye beyaz una benzer bir toz tavsiye edebilirim kızımın saçının içine kadar isilik oluyordu ve aşırı terliyordu, terlemesini önlemek gerçekten çok zor . bu üstübeçi gül suyu ile sulandırım çocuğun vücuduna sürüyorsunuz tabi duş sonrası mucizevi şekilde çözüyor problemi. attar denilen yerlerde satılıyor.


uzaylianne

Kızım küçükken isilik sorunu yaşamıştık.Aventin sıvı pudrası iyi gelmişti.Ancak ilaç,pudra vs kullanmak istemiyorsanız bol bol duş veya fırsatınız var ise deniz suyu da iyi gelir Cevaplamak için Üye ol