Sütten kesmelimiyim

z_erva soruyor: 7

Merhaba bir hafta sonra kızım yaşına girecek ve bugün öğrendim ki 6 haftalık hamileyim sizce kızımı emzirmeyi bırakmalımıyım ayrıca birkaç gündür ishal acaba alakası olabilir mi yalnız içimden hiç kesmek gelmiyor

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


nisa_nur_ecrin

öncelikle gözünüz aydın allah yardımcınız olsun benzer durumda benim komşumda kaldı ama bebek 5 aylık olana kadar emzirdi 1. bebegi varken 2. ye hamile kaldı 4 ay emzirdi emzirirken 3.ye hamile kaldı 2. yi gene emzirdi 4 5 ayy doktor bi sakınca görmemiş oda piskoljik olarak vicdan yaptı ama emzirdi doğan bebekleride maşallah turp gibilerdi :)


SelmaOnurEmre

Eger dusuk tehlikesi vs yoksa emzirilebilir bence. Malum emzirme rahmi hareketlendirdigi icin dusuk tehlikesi ya da erken doguma neden olabiliyor. Ekoanne nin sitesinde ya da bugulogunda vardi sanirim tecrubeleri. Cepten yazdigim icin link veremiyorum siz aratin.


tugbaardasirin

Emzirme ostrojen hormonu salgilamasina bu da dusuge sebebiyet verir diye okumustum. En guzeli doktorunuza bir danisin.


ezgiceylin

ben iki kızımıda emziriyorum büyük kızım 4 aylıkken hamile kaldım ve hamileliğim boyunca emzirdim.hala ikisi beraber emiyor:)


z_erva

Ezgiceylin çok güzel maşallah bende ikisini beraber emzirmek istiyorum sizinkinde ishal kusma vb.şeyler oldumu?


ezgiceylin

oldu evet. çünkü sütün içeriği değiştigi için olması normalmiş doktor öyle demişti.ama bir süre sonra kesiliyo çok uzun sürmüyo.zaten sütünün zamanla azalıp sekizinci aylardayken arttığını göreceksin bana öyle olmuştu:) zorluklarıda var güzel yanlarıda.ama iyiki emzirmişim hastakıllara karşı daha dirençli diş döneminde emmek çok rahatlattı daha birsürü faydasını gördüm....ama tabi birde meme kavgası var ki anlatmayayım korkarsın:) şaka bir yana iyi beslenmek lazım doktorunla konuş ve düşük riskin yoksa devam et emzirmeye.benim doktorum izin vermemişti:( ama ben emzirdim pişmanda olmadım allah utandırmasın.hayırlı olsun yeni bebişin:)


z_erva

Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ediyorum şimdilik emziriyorum ilerisi için hayırlısı artıkCevaplamak için Üye ol