Hamile olabilir miyim?

ilke_esma soruyor: 10

merhaba arkadaşlar,


bir süredir bebek istiyoruz ve korunmuyoruz. normal seyrine göre bugün adet olmam gerekiyor. ancak siyah bir akıntım var, normalde hiç böyle olmazdı yani adet normal bir kanama ile başlardı. acaba hamile olabilir miyim? bir hafta önce de lekelenme tarzında ufak pembemsi bir kanamam olmuştu. ama bugün siyah akıntıyı görünce korktum. biraz ağrı da var karnımda. dün gece ise kasığımda kasılmalar oldu...net bir bilgi bulamadım. tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi? 

Bu soruyu cevapla


134 Cevap


nuriye_

tabiki sonuc ne olursa olsun üzülmeyin bende her ay adet gecıktıgınde hamıleyım dıyordum ama olmuyordu .sımdı ıse tatlı bı bebegım var.allah herkeze tum ısteyenlere nasıp etsın.


ilke_esma

sevgili bayselif ismim ilke :) ayrıca biraz önce bugünkü kan tahlili sonuçlarımı aldım. sonuç 7299. rakam güzel de bebek nerede bu endişe beni yiyip bitirecek. sabah doktor kan değerlerin yeteri kadar yükselmediyse göremeyebiliriz, vajinal ultrasyon için acele etme dedi. zaten o bana 10 gün sonra gel demiş. ben bir haftayı kendim mi uydurdum heyecandan acaba :) neyse ama internetten araştırdığıma göre bu değerdeyken ultrasyonda görünmesi lazım. offff. perşembe günü tekrar gidicem. doktor eğer bir sıkıntı olsaydı mutlaka kanama, ağrı gibi şikayetlerin olurdu dedi.

ya da sevgili velvele, kimyasal olsaydı rakamlar böyle artmaya devam eder miydi acaba???


dilek80

Benim arkaşım kimyasal gebelik geçirdi. Öncellikle Bhcg değeri 10 gibi çok küçük bir değerdi ve testi tekrarlattığında ancak 20, 30 gibi rakamlara ulaşabilmişti. Sizinkiler gayet iyi gidiyor maşallah:-) Rakamları yanlış hatırlamıyorsam benim doktorum değerin 10000 olması için kaç gün geçmesi gerektiğini hesaplamış ve öyle çağırmıştı (vajinal ultrason için). Karından daha yüksek lazım bence. Birazcık daha sabır, çok şükür bence herşey yolunda ilkecim:-)


ilke_esma

çok teşekkkürler dilekçim :) sizlerle dertleşmek içimi rahatlatıyor. doktora giderken de kafamda bin tane soru oluyor ama bir kaçını sorabiliyorum unutuyorum heyecandan.


velvele

yok zaten kimyasallın olayı düzenli artışın olmadan değerlerin düzenli düşmesi.yani her ölçürdüğünde daha düşük görürdün .kimyasalda da bu kadar yüksek değerler hiç dumadım o zamanlar çok araştırmıştım.yeni sonucuna göre o ihtimal kalkıyor zaten.
benim arkadaşımda geç döllenmeden dolayı keseyi 5.5-6 haftalıkken görmüşlerdi.belki de geç döllenmedirilke_esma

canım, 5. 6. haftada vajinal ultrasyon ile mi normal ultrasyon ile mi görünmüştü?


velvele

normal ultrasonda  .ben de şimdi kendimi düşündüm de benim şmidiki hamileliğim de 5.hafta sonunda hatta 6. hafta gibi  görünmüştü bende adetten 2  gün sonra 966 olarak sonucumu aldıktan sonra doktor 10 gün sonra gel dedi ben tabi bu arada tekrar kan verip düzenli artmuş mı diye baktırmayı ihmal etmedim senin gibi:)) artışı görünce beklemiştim o 10 günü çünkü nedense bu seferde kese görünmez ihtimali aklımda değildi, değerlere takmıştım:))

bence herşey normal yani senin açından..


ilke_esma

teşekkürler canım. durumumuz hemen hemen aynı imiş o zaman. eğer en baştan doktoru dinleyip sakin davransam bu kadar panik yapmamış olacaktım ama işte durabilmek ne mümkün :) neyse 2 güncük kaldı  :)velvele


zaten kendime o kadar benzettim ki seni o yüzden yakınen takip edip senin için hayırlısını diliyorum:)) ama benim ilk tecrübemden kaynaklıydı endişem .onunla hayatıma beta hcg diye bir kavram bir girdi:)) bir ara kendimi sürekli bu iş için kan verirken hatırlıyorum.
hatta çok komik ilk randevumu keseyi bebeği gördük hala doktora soruyorum tekrar betahcg bakılcak mı diye:)


ilke_esma

hahah :) canım inan ki bugün ben de düşündüm onu. bhcg ye sürekli bakılacak mı diye :) ikimiz için de hayırlısı olsun inşallah :)Cevaplamak için Üye ol