çok acil!! hukukçu arkadaşlar yardım edin!!

turkuazz soruyor: 4

Personel arkadaşlardan bir bayan (boşanmış vekalet kendisinde) oğlunu icra yoluyla almış ancak eşi karakolun önünde beklediğinden evine dönemiyormuş.Kendi evine 4 saat uzaklıkta bir şehirde.Polis bişey yapamayavağını,en fazla otogara bırakabileceklerini söylüyormuş.Ne yapılabilir?? Can güvenliği yok.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CokBilmis

Hemen savcıya çıksın, hemen!

Polise "Savcılığa başvurmak istiyorum, beni Adliye'ye götürün" desin.

Sakin ha otogara filan gitmesin!

Savcı lafını duyan polis zaten kendini toparlar. Toparlamazsa da derdini savcıya anlatıp gerekirse bir de şikayet dilekçesi versin.

Verdiği dilekçesnin kayıt numarasını istediğini de belirtsin muhakkak ki böylece başına bir şey gelirse "Ben talep ettim ama korumadılar" diyeceğini anlasın Savcı.


CokBilmis

Bir de Savcılığa hem suç duyurusunda bulunsun "Tehdit ediliyorum" desin.

Hem de Ailenin korunması Kanunu kapsamında uzaklaştırma kararı talep etsin. O kararı alabilirse çabucak polis eşilk etmek zorunda kalır.

Keşke yanında avukatı olmadan gitmeseymiş :(


turkuazz

ah çokbilmiş malesef bu memlekette işimiz hep duaya kalıyor.Dua edin de sağ salim evine ulaşsın genç anne.Son durum şu: Merhametli bir polis memuru (çocuğunu alması da onun sayesinde olmuş) mesai bitimi (7 civarı)  kendi arabasıyla arkadaşımızı belli bir noktaya kadar getirecek,burdan mesai arkadaşlarımız da o noktadan alacaklar.Umuyoruz ki eski eş psikopat ruhlu değildir,takip filan etmez ve en önemlisi silahlı değildir:( anne karakoldan çıkmayı kabul etmiyormuş,sanırım bu plan aklına yattı:(


çıldıracağız bu memlekette eninde sonunda..


nilayy

Malesef bu da hayatın bir gerçeği... Allah herkesi hayırlı insanlarla karşılaştırsın, hepimize güzel yazılar yazsın... Dualarım o genç anneyle umarım baba sorun çıkarmak yerin babalık görevini en iyi şekilde yerine getirmek için çaba gösterir ve herkes mutlu olur...Cevaplamak için Üye ol