Bulaşık makinesinde böcek

bella_donna soruyor: 10

2 gündür 2. defa makineyi açtığım gibi böcek çıkıyor bulaşık makinesinden. servis çağırdım olabileceği yerleri söktü tek bir böcektir dedi ki onu da öldürdük. ancak sabah bu kez yavru olduğunu tahmin ettiğim bir böcek yine kapağı açmamla dışarı fırladı. böyle bir durumla karşılaşan var mı? bulaşık makinesine yuva yapmış olabilir mi yoksa giderden mi geliyor? seramik üstüne parke yaptırmıştım duvara kadar gitmiyor parke aralarına yerleşir diye çok korkuyorum. giderden geliyor ise engellemek için ne yapabilirim? 

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


yelizindefinesi

Sari bocekse oldurmekle bitmez maslesef.en iyisi ilaclatmak.


kurablyemm

Bizde evde vardı eczanede n böcek jeli aldım kokusuz bebek çocuk olan eve ilac!lama yapılmıyor Dr da olmaz dedi ama böcek jeli kokusuz uhu gibi bi kağıdın ustunde bulaşık makinesine uygun bi yere sık ama eldiven gitmek ve ağzını kapa 2hafta sonra evde böcek kalmıyor 2hafta sonra eldivenler at ama tıbbi atık olan veyaacilmicak sşekilde atmaliymis kardesimde çocukları var onu kullanıyor komu vs yok böcek yiyor ve bitiyor çok etkili ilaçlama olmaz dedi doktor ve sorduğunda herkes yinede siz bilirsiniz tabiki


bella_donna

evin başka yerinde yok hatta mutfakta da yok. 5 yıldır da yoktu. bundan sonra olur diye korku içindeyim. kalorifer böceği denen böcek. bulaşık makinesinde yuvası mı var giderden mi çıkıyor eğer yuvası varsa tekrar  açtırayım makineyi. yok giderse ilaçlama nasıl işe yarayacak? devamlı gelemz mi? yavru çıktığına göre giderden değil midir? 


green82

Sadece bulaşık makinesinden geliyorsa doğal hazırlanan bir ilaç çok işe yarayabilir. Patatesi haşlayıp borik asitle karıştırıp makineninizin içine koyun. Patates gelmesi için, şeker, süt, yağ gibi başka sevdikleri şeyler de ekleyenler var. Borik asiti fark etmeden yemiş oluyorlar. Bir süre makinenizde kalsın ve makineyi kullanmayın. 15 gün sonra yumurtadan çıkabilecek böcekler için bir kez daha tekrarlayın. Kimyasal ilaçlama gibi işlere girmeden denemeye değer. Gider yoluyla başka bir yerden geliyorlarsa da etkili olacaktır, kendi yuvalarında ölüyorlar zaten ölüsünü görmüyorsunuz ilaçlamadaki gibi. Ben hamam böcekleri için karbonat, pudra şekeri karışımını denemiştim ve çok hızlı sonuç aldım, kalorifer böceği için de daha çok bunu öneriyorlar ama fark nedir diğeri işe yaramaz mı bilmiyorum.


bella_donna

teşekkürler. borik asit zehirl mi peki makine içinde kullanmanın sakıncası yok mu?nynnoa

Servis bulaşık makinenizin ön kapağını ve panelini açtı mı? Kapağın üst kısmında sağında solunda ufacık delikler oluyor ordan girip yuvalanıyorlar. Benim böcükler ta İstanbuldan Kuşadasındaki evime bu şekilde geldiler. Şimdi jel böcek yemiyle tamamen çözüldü ama zamanında bende anlamamıştım :)


bella_donna

ön kapağı açtı ama panele gerek görmedi. ilk gün gördüğümüz yetişkin böcekten bri daha hiç görmedik ama yavrularla maalesef sık karşılaşmaya başladık :( sanırım biz onu öldürmeden bir yerlere yumurtlamış. işin en kötü tarafı mutfağımıza parke yaptırdık yazın ve parke duvara kadar devam etmiyor yanisandviç gibi arada şilte ile ve bant filan yok parke şilte arasına yerleşmelerindne korkuyorum. parkeyi söktürmeden ilaçlama da yeterli olmayacak. önce gider borularını değiştireceğiz sonra da belki parkeyi söktürüp ilaçlama gerekecek... ankarada ilaçlama yaptırıp memnun kalan oldu mu güvenilir bir şirket arıyorum, bebekten dolayı.


kurablyemm

Böcek jeli alın böcek jeli ni yiyince diğer böceklerle temas da yada onu yediklerinde diğerlerinde oluyormuş bizdeki böcek bitti zararsız sadece dikkat etceksiniz koyduğumuz yeri 2hafta durcak denemek de fayda var olmazsa ilaclanir 2_3gun eve girmezsinizbella_donna

servis ikinci kez gelecek yem aldık karbonat şeker denedim ancak yumurtalara etkili değilmiş, ilaç dahi. ilaçlama firması araştırıyorum ama makinenin ulaşılamaz yerlerinde yuvası yumurtası varsa tek ilaçlamayla mümkün değil hatta hiç mümkün olmayabilir diyorlar :( bulaşık makinesine yumurtlamış olduğu kesin gibi yerinden kaldırdım yine de aynı yerden çıkıyolar. yumurta olduğunu tahmin ettiğim şeyleri de makinenin tekerleğinin üstünde gördüm. servis bütün yumurtaları temizlemenin çok zor olduğunu, makineye yuva yaptıysa çok zor kurtulabileceğimizi çünkü elektronik aksamı yüzünden her tarafa müdahale edilemeyeceğini kimyasal ilaç, buhar gibi uygulamaların zarar vereceğini söyledi yani nihayetinde en iyi çözüm makineyi değiştirmek diyor :( maknem  5 yıllık ama eve böcek yerleşmesindense en alt model bir makine alıp daha fazla üremeden kurtulsam mı diyorum. nynoa, ne kadar süredir temiz makine? başka yere yuva yapmadığını anlamak için makineninizi fabrikaya filan mı gönderdiler? makinem siemens ve servis çok olumsuz konuşuyor.


kurablyemm

Degistirin gitsin daha uygun bi şey alırsınızsiemensin servisi kötü en iyisi bosch olmadı arçelik makinelerin garantisi 2yil falan olmalı müşteri hizmetlerini arayıp bilgialabilirsiniz ama en nihayetinde evde cçocukvarsa acilen bu olaydan kkurtulun sonuçta çocuğunuzun ve sizin hayatı önemli nacizane onerimCevaplamak için Üye ol