Sonrasında baston puset almak gerekiyor mu?

Tunam10 soruyor: 10

Travel sistem bebek arabası alınca sonrasında bir de baston puset almak zorunda kalınıyor mu?Bu işin hem travel sistem hem baston puset kullanımı sağlayacak bir çözümü yok mu?Yoksa başta travel sistem alıp sonra baston pusete geçmek mi en mantıklı? aslında

ucuz çok fonksiyonlu(çift taraflı,ortak şase kullanımı)  kraft twist ile pahalı baston puset olarak kullanılabilen  maclaren tecno xlr mi karar veremedik:(

Bu soruyu cevapla


31 Cevap


Tunam10

teşekkür ederim hülyacım.
bu arada yastıktan çok memnunum.
tavsiyelerin için çok sağol.
bu arada eşim de tanıyor seni.
" tuna'nın annesi" diye anılıyorsun:)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Anakucağı ve oto koltuğu dediğim aynı şey. Grup 0+ yani 13 kiloya kadar kullanılan oto koltuğu. :)

Ev tipi anakucakları zaten arabada kullanılmıyor. Bebek arabalarının üstüne takılabilen tüm anakucakları grup 0 ya da grup 0+ oto koltuğudur. Ben böyle biliyorum. Zaten iyi, sertifikalı markaları seçersen sorun yok.

Gkaplan ben de böyle düşündüğüm için grup 1 oto koltuğunda chicco tercih etmedim, gerçi kullanıp memnun olan arkadaşlarım var ama tabi memnun olmak güvenli olduğunu göstermez. Yalnız bizim anakucağımız Amerika'da da en çok satan grup 0+ oto koltuğu, çarpışma testlerinde dereceleri de çok iyi. ;)


Tunam10

yani anakucağı ev tipi ve oto koltuğu ana kucağı diye ikiye ayrılıyor. hay allah ne karışık.
tamam o zaman 0-13 kg arası ana kucağı+oto koltuğunun bazası ile 13-36 kg olan büyük oto koltuğunun bazası aynı mı. Yani 0-13 kg için baza alınca ondan (13-39 kg) büyük boya geçince de aynı baza kullanılabiliyor mu?


Tunam10

biz şimdi ana kucağı için baza alsak mı almasak mı diye kararsızız. ayrıca alınca 150-200 tl gibi. ama devamında da kullanabileceksek vermeye değer.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Sadece Maxi Cosi'nin familyfix diye bir bazası var, o hem cabriofix anakucağına uyuyor hem de pearl adlı 9-18 kg (grup 1) oto koltuğuna uyuyor.

Yani neredeyse tüm bazalı anakucaklarında anakucağını kenara kaldırırken bazasını da kaldırmak zorunda kalıyorsun. Yalnız büyük boy oto koltukları zaten kendinden bazalı oluyor, daha doğrusu şöyle açıklamam gerek, anakucağı portatif bir malzeme, eve, bebek arabasının üstüne vs. konuluyor, taşınıyor, bu yüzden bazasından ayrılması gerekiyor. Büyük boy oto koltuklarını bir kere atrabaya monte ediyorsun, daha sonra sökmüyorsun, eve falan taşınmadığı için. :)

Ben kendi tecrübelerim ve araştırmalarım sonucunda almanın güvenlik ve pratiklik faydasını göz önünde bulundurarak 180 liraya kıymıştım. Ama tabi her seferinde kemerlerim güzelce dersen bazasız da kullanılabilir, kişisel tercih meselesi biraz bu. :)Tunam10

ırmakyağmur çok saol. şimdi kafamda daha netleşti.
ama en iyi anladığım şey bu çocuk işi çok masraflı.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Anafikir bu işte heheheh. Ama gerçekten ülkemizde ikinci el alım ve satım yaygınlaşıyor, ister ikinci el uyguna alıyorsun, ister elindeki ürünleri güzel fiyatlarla yeni kullanıcılara ulaştırıyorsun. Ben mesela ikinci el banyo oturağı almıştım, kutusunda tüm parçaları poşetlerinde gelmişti. Artık kullanmadığımız birçok ürünü de ikinci el sattık. Sonradan paraya çevirmek de var canım benim. Bir de iki çocuk düşünüyorsan aldığın neredeyse herşeyin ikinci çocuğunda da kullanacağını düşün. O masrafsız olacak yani. :) Bizde mesela öyle. Yeni bebeğin odası ve cicileri dışında hiçbir masrafı olmayacak bize. :)


Tunam10

maclaren tecno xlr travel seti vardı. yeni arkadaşım aldı. 6,5 kg. şemsiye gibi kapanıyor. ama biraz fiyatı yüksekti. 1500 tl civarında. ınglesinada jokerde indirimli.Aysegul_Yagmur_Irmak

Aishwarya bebe confort mila da var, ama ben geçenlerde inceledim sırt kısmı çok kısa, bebeğin boyu uzayınca başı dışarıya taşabilir. Oturma kısmı da aynı şekilde derin değil. Ama tabi kullananlara sormak daha iyi olur.


rana_defne

Ben Chicco'nun travel setini kullanıyorum ve memnunum, isterseniz ona da bakın. ;)Cevaplamak için Üye ol