küçük bi şey sorucam

aysenaz soruyor: 4

Arkadaşlar...kızımın doğum gününde ilk defa kreşte de kutlanacak...basit bişiy sorucam size...kreşe şeker hamurlu pasta götürmemelimiyim...öyle bir tavsiye aldım ama...şeker hamurlular daha güzel duruyorlar....sizin tavsiyeniz...ve yapılması gerekenler hakkında da bilgi verirseniz çok sevinirim..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Ana_Panda

Şeker hamurlu pastalar ve kurabiyeler.. ne kadar zararlılar bunlar! çocuklar için bence en güzeli, sade bir kek, hatta güzel bol cevizli, kuru üzümlü, pandispanya lezzetinde pişirmek de mumkun, puf puf.. üzerine süt kremasıyla hazırlanmış krema sürülebilir..  küçük renkli şekerlerl süslene bilir... basit olsun ama sağlıklı olsun. açıkcası kızımın kreşde her gün bir çocuğun doğum günü bahanesiyle zararlı bir şeyelr tüketmesini istemem


06

güzel göründükleri kesin..biz 1. yaş günümüzde yaptırmıştık, konuklar, özellikle de çocuklar çok beğenmişti, oğluma şeker hamurlu yerinden değil kekinden yedirmiştik, yeseydi  bile yılda 1 kereden bişey olmazdı herhalde diye düşünüyorum.


kader_eymen

1 yaş doğum günümüzde şeker hamurlu çok hoşumuza giderek yaptırmıştım fakat sonrasında gördümki, misafirlerim tarafından tabakların kenarlarına sıyrılmıştı şekerhamurlarının hepsi, yemek sonrası görüntü hiç hoş olmadı bu yüzdende 2. yaş günüzde büyükçe normal bir pasta üzerine araba resi çizdirmiştim ve tüketimi daha hoş ve keyifli oldu..çocuklar içinde nakadar az şeker o kadar iyi diye düşünüyorum....birkez deneyip gördüğünüzde eminim hak vereceksiniz bu konuda bana..şimdiden kolay gelsin.


aysenaz

Bizde de aynen öyle oldu. 1.yaş ve 2.yaş günlerinde özene bözene yaptırdım pastaları ama gel görki fotoların başka bişiye yaramdı hele ki geçen sene daha da özel yaptırdığım pasta cok güzel hello kitty görünümlüydü ama yiyenlerin tabağında kaldı...üstelik dünya para verdiğim pasta boşuna çöpe gitti..
benim sormamın nedeni şu ki kızım ısrarla pamuk prensesli istiyor..ve çevremdekilerde şeker hamurlu yaptır diyor bu nedenle acaba mı dedim  ama bence de çocuklara şekli güzel diye şekeli bişey sunmak hiç de hoş değil...aynı fikirde olduğumuza sevindim...çok teşekkür ederim...Cevaplamak için Üye ol