Gelecek sıgortası

keremseda soruyor: 6

Arkadaslar yavrunuun gelecegıne daır herhangı bı sıgorta yaptırdınız mı?Bı turlu karar veremedım hangısı daha ıyı dıye bılgılendırısenız sevınırım..

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


Ulku

ikicocukannesi, her ay 18 tl sabit degil, o ay bulundugun vergi dilimine gore degisiyor, tekrar hatirlatmak istedim :) verdigim linkte anlatiliyor.


yuppi

iş bankasının internetten kumbara fonunu bende araştırdım anladığım kadarıyla yönetim gideri vb. masrafı var. ama bu masraf tam olarak ne kadar bilmiyorum. Sadece tanıtımında geçtiği kadarıyla diğerlerinden daha az masrafı varmış. 500fonda düzenli ödeme yapana veriliyormuş her senede böyle bir kampanyayı tekrarlıyormuş, ama 500 kumbara fonu kaç tl eder bilmiyorum bilen varsa ve yazarsada sevinirim.


Ulku

kumbara fonu, normal A tipi karma fonlardan biri, sadece oyle bir isim verilmis.
yatirim amacli alinan bir suru A tipi-B tipi fon var.
BES'in vergi avantajlari bunda yok.


Ulku

hilal, altina yatirim yapmak istiyorsan gidip kuyumcudan almak yerine bu hesabi actirmak daha mantikli.


ikicocukannesi

bilmiyordum pamukelma,
ogrendim,
tesekkur ederim.


yuppi

verdiğin linke baktım gayet güzel garanti bankasının o bankaylada çalışıyorsan düşünme açtır böyle bir hesap. benim tercihimde altına yatırım bankada olması en güzeli ilk olarak 2 sene önce işleme konulan altın hesapları gayet güzel ben kızıma açtıracağım maaşımı aldığım bankadan iş bankasından olmasına karar verdim ben. Ayrıca altın hesaplarında işletim ücreti yok her bankada da var çalıştığınız bankayı tercih etmek hem kolaylık sağlar hemde hesabı takip kolaylaşır, bu arada 1 tanede vadesiz hesabınız olsun bu hesabı açtıracak arkadaşlar altın tavan yapınca TL, daha sonra altın düşüncede Altın alarak gram bazında kar sağlıyabilirsiniz. Ancak dikkatli olun bu dediğim biraz risklide olabilir. (Ben yapıcam zaten malum altın her yaz başı tavan yapar düğün çok oluyorya talep çok, düğün mevsimi bitimi yaz sonundada herkes elindeki altını bozduruyor ve taban fiyattan altın almak mümkün oluyor.)
Cevaplamak için Üye ol