Hangi öksürük sürümünü önerirsiniz

ankaanka soruyor: 10

Oglum 2.5 yaşında hangi öksürük sürümünü alsam

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ankaanka

Surubu


nisabahar

Hiçbirini.hicbir akli başında doktor Öksürük kesmek için şurup vermiyor artik.bol ilik sivi verin.burun yada geniz akintisi varsa serum fizyolikle yıkayın. Eger gecmezse uzun surerse doktora gitmeyi ihmal etmeyin.gecmis olsun.


nisabahar

Tereyağı pekmez ve karabiber i isitip icirebilirsiniz .cok etkili


iflah_olmaz

Hicbir oksuruk surubunu almayin.oksurugu bastirmayin.


nike

Prospan olabilir..bizde öksürüğü kesmedi sürekli balgam çıkardı.bilemiyorum dr önermişti.doğal içerikliymiş..ema_emine

Hiçbirini bırakın öksürsün daha çabuk iyileştiğini göreceksiniz


babu

Oksuruk farkli farkli sebeplerden olabilir ve sebebe gore de tedavisi degisir. Internetten sorarak asla ilac almayin lutfen. Doktor oksurugun kaynak ve sebebine gore ilac verip vermemeyi ve verecekse hangisini vermesi gerektigini degerlendirecektir.


Silanurr

Ben bir kase Balın içine 1 tatlı kaşığı dolusu zerdecal 1 çay kaşığı zencefil ve 1 çay kaşığı ögutulmuş corekotu koy. Macun kıvamına gelen kadar güzelce karıştır. Oksuruge ve balgama birebir. Geçmiş olsun.aytude

Ben 5 senedir denemedik birşey kalmadıktan sonra diş hekimimizin önerisini uyguladım ve 5 günden sonra işe yaradı, öksürük tamamen kesildi: 1 adet bıldırcın yumurtasını 1 kaşık bal ile çırpıp üzerine yarım su bardağı ılık süt ilave ediyoruz, karıştırıp sabah ve akşam aç karnına içiriyoruz. 

Geçmiş olsun. 


berlindenbirseda

Tek çeşit öksürük şurubu yok, öksürüğü baskılayan (antitussif) ve balgamı sulandırıp öksürük ile atılmasını sağlayan (mukolitik-ekspektoran) şuruplar var. Baskılayıcı şuruplar sakıncalarından ötürü pek kullanılmıyor artık. Diğer türdeki şurubu kullanıp kullanmamanız gerektiği de ancak doktor muayenesi ile ciğerlerin doluluğuna bakarak anlaşılır. Cevaplamak için Üye ol