Tuvalet egitimi, kovaya çiş yapma

selencem soruyor: 4


Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Elif_Ezel

TUvalet olayımızın tam oturması 1 ayı buldu. ilk günler sadece lazımlığa yapıyordu tuvalete oturmuyordu hatta lazımlığı gittiğim her yere götürüyordum beraber tuvalete döküp sifonu çekince çok mutlu oluyordu. Hiç zorlamadım ama bir süre sonra "hadi tuvalete koşalım", "el fenerimizle oynalayalım" gibi seylerle bir kaç gün içinde tuvalete yapmaya da alıştı. Altına yapmamanın konforuna alıştığında düzelecektir diye düşünüyorum


mert_mert

oğlum bayağıdır kakasını yapınca hemen söylüyordu hatta yapmaya saniye kala anne deyip gözlerime bakıp ıkınmaya başlıyordu ..sonra tuvalete oturtmalar lazımlık sevdası derken yine beze devam sölemiyor artık.kiloduna kakasınıda yapsa nafile hiç umrunda değil..bende ara verdim 1 hafta sonra tekrar başlıcam bakalım yine dön başa yapmayız umarım ..valla vc öğrensinde sonuç itibari ile sonra tuvalete yapar alışkanlığı edinince ben hiç problem görmedim ..


burcaksahin

Selen, Arda bezi çıkartmak istediği gün itibariyle ben lazımlığı istediği her yere taşımasına izin vermiştim. Dediğin gibi genelde salonda duruyordu. Odasında, ev kapısının önünde (Apartman kapısı ve iç taraf :P), banyoda, bizim yatak odasında ve koltuk üstünde :) Nereye koyup oturmak isterse izin verdik. 

Ablamlar ve annem çok karşıydı. Net bir şekilde “tuvalet tuvalette yapılır” diye öğrensin diyorlardı. Facetime’da salonda lazımlık görüp laf ediyorlardı her seferinde. Ben oğlumu tanıyordum, tuvalet diye tuttursam o ters bir tepki verecekti. Ki sen de Cem’i tanıyorsun ;) 

Neyse 1 ay boyunca izin verdim her yere taşıdı onu. Sonra gece uyurken banyoya koymaya başladık ki sabah gözünü açınca odasında değil de banyoda görsün diye. 

Öyle öyle, 1 salon, 1 oda, 2 banyo şeklinde banyoya alıştı. Hiç de bir daha salonda çiş yapacağım talebinde bulunmadı. 

Bence bırak, tam düzen oturana kadar varsın salonda yapsın :) Kocaman olup hala salonun ortasında işeyen yok ya :P

Öperim yanaklarınızdan :)


selencem

Burçak, çok doğru ya, geçen gün hala çözemedik bu işi diye konuştum da kayınpeder de aynı yorumu yaptı. Nasıl olsa sonsuza dek bezli kalmayacak, çok kasma dedi. O da sen de haklısınız. İnatçı çocuğu olmayan anlamaz tabi ;)Cevaplamak için Üye ol