Boşanmak? Görmemek, duymamak, bilmemek?

akasya2213 soruyor: 10

.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


nadia

ailesiyle minimumda görüşseniz? benim eşimin ailesiyle böyle temel kültür farkimiz olmamasina ragmen ben canim istemedigi zaman gitmiyorum mesela, sıkılıyorum napiyim :) siz de gorusmeyi azaltsaniz?


Cansu88

Cocuk Ztn sorunlarınızdan daha çok etkilenir tabi her cocuk anne babayla büyümeli ama Birbirinize zarar vermeniz Ztn çocuğuda etkiler. Benim eşimin Ailesi'de maalesef bizden farklı her anlamda aynı apartmanda oturuyoruz inanın öyle tartışmalar çıkıyorki ama bn artık çok resmiyim asla aramızda genel konular dışında bir muhabbet yok bu arada kv dgl bnm sorunum digerleri hala dede vs .bence eşinizi seviyorsanız mesafe koyun... bide hrant dinl öldüğünde eşi bir laf söylemişti çok etkilenmiştim . Dediki"bir bebekten katil yaratılıyorr"sizinde bebeğiniz var psikolojisini düşünün.


Hayriyee

esinizin ailesi i bosama sansiniz yok mu hani oyle derler ya. esinizle bi sikintiniz yoksa cocugunuzu elbette ki babasiz birakmayin derim ben ne yasadiginizi tam olarak bilmemekle beraber


nilinmasali

Teferruatını bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmak ne derece doğru olur bilemiyorum,ama eşimle bir problemim yoksa ailesiyle olan sorunlarımı evliliğime tasımazdım,kendimde eşinizin konumunda olabilirim,sucum olmayan birşeyin bedelini neden ben ödeyeyim,benim çocuğum ödesin ki?
Evlenmek kolay ama bir evliliği sürdürebilmek zor,zaman zaman hepimiz hak etmediğimizi düşündüğümüz şeyler yasıyoruz,aslında kendi tercihlerimizin getirileri bunların bazıları ,o yüzden ortada bir çocukda varsa 2 kere değil 5 kere 10 kere düşünülmeli böyle bir adım atmadan önce,sonuçta siz bugün ayrılalım diye bir karar alıp bir kaç gün sonra vaz gecerseniz ve belkide olagan yasantınıza geri dönersiniz ama bu korku çocuğunuzun içine bir kere yerlesirse,sonrası daha yıpratıcı olur diye düşünüyorum...
Eşimle olan ilişkimde bir sorunum yoksa,en önemlisi adam iyi niyetliyse, saygısızlık,yalan,şiddet,her anlamda aldatma yoksa ailesiyle olan ilişkimi sınırlandırır yoluma devam ederim işin özü,yok yürümüyor diye düşünüyorsam ve bir karara vardıysam da zaman kaybetmeden uygulamaya gecerim ki sürec uzayıp herkes için sancılı bi hal almasın...


hamdusena

kültür farkı değilde edep farkı var sanki sınırınızı onlara kurun canım niye eşinize kuracaksınız babasız büyümek hiç güzel değil onun için bu yapılmaz ama size çok fzla müdahale falan yapıyorlarsa bu da ikinizi de etkileyecek sonrasında tedbir alın bence mother_of_sons

o kültür farkı bizde de var;


mesela; poşetlenecek yiyeceği buzdolabı poşetine koymazda gider market poşetine koyar deliririm..

un eler, eleği yıkamadan dolaba kaldırır deliririm... (elek yıkanmazmış kendisi köyde 2günde bir hamur işi yaptığından gerek görmüyor)

çay demlendiğinde gidip kapatır, delirirm.. (kapalı iken daha güzel demlenirmiş sonuç: su kokan çay).

vs,vs,vs...

 en ağır örn.

*yemek yerken bebek ağladığında kv ve kaynım; 'sen yemek yeme, kalk çocuğuna bak, şimdiye kadar yediklerine say hadi bakalım' ve dahası cümleler kurmaları ki bunlar espri imiş!! (eşimin tüm ikazlarına rağmen)

* 2. oğlumun kan grubu farklı zira; ben arh+ eşim abrh+ oğlumuz ab rh- bunu bebek hemşiresi açıkladı 4 in içinde- varmış bebek ikimizin 4lerinden - almış.

bana da garip geldi bşta bilmiyoruz tabii ama açıklanınca tamam dedim. hatta 6 aylık olduğundaki tam kan sayımında kan grubu testini ayrıca baktırın dedi idoğanda hata riski fazlaymış. neyse efendim kv bunu duyunca alaylı bir şekilde  'kııııızzzzz' dedi ki cümleyi devam ettirseydi bir daha ne benim ne evlatlarımın yüzünü göremezdi. neyseki etmedi.

velhasıl cahillik başa bela kardeşim!!!

netice şudur ki eşimle sorunum yok, yılda 2-3 kez annesini babasını görmeyede katlanmak durumunda oluyorum.aslında annesiyle sorunumuz yok bu farkların dışında. açıkçası bazı şeylere hee hee diyip geçmek gerek...tubavekizlari

benzer duyguları ben de yaşıyorum, eşimin annesiyle hijyen konusunda anlaşamıyoruz, ablalarının sürekli bize gel baskısından yıldım, sonra bende kendime farklı gruplar filan bulmaya başlayınca sıyrıldım, şimdi eşimi kırmamak adına iki haftada bir filan gidiyorum, onlar da kendilerini uzak tutmaya başladı, bir de bizim görümcenin oğlunun kızıma psikolojik şiddet uygulaması sorunumuz filan var. bazen bende yılıp boşanmayı düşünüyorum ama sonra eşimi sevdiğimi ve çocuklarımı babalarıyla büyütmek istediğimiz fark ediyorum. 

ara yol bulmaya çalışın ben mesela kvnin evinde kendi tabağımı bardağımı yıkayarak kullanır ve tuvalete hiç gitmem, beraber bir yere gidilmesi gerektiğinde birinde gidersem birinde mazeret çıkarırım. 


akasya2213

.tubavekizlari

biz aynı şehirde yaşamıyorken her geldiğimizde acillik olurdum ben, birinde annem dayanamadı artık gitmek yok gidin gelin geri burda kalın dedi ve beni göndermedi ama hala her gittiğimizde ufak çaplı barsak bozulması filan yaşarım belki sadece psikolojik ama böyle işte, oshin'in önerisini ben de yaptım en sonunda bu böyle pis, şöyle yap demeye başladım, dediğim şey ise çok komik tezgah ve masa beziyle yer silme benim midem bulanıyo dedim, e biz hiç hasta olmadık ama diyo hala,

eğer çok sık gitmiyorsanız gözünü kapat eşinin hatırına, bir de onlar yokken eşine temizliğin nasıl olması gerektiğini filan gözüne gözüne sokmadan anlat bi süre sonra kabul etmeye başlar, sen ne kadar tepkili olursan o da ailesini o kadar ulvi görmeye başlar, hep yumuşak alttan alarak anlat. ne yazıkki erkekler evlenince çok ailekolik oluyolar, bir arkadaşım erkeklerin çok kolay dolduruşa geldiğini bu nedenle kocayı yumuşak yumuşak doldurmak gerektiğini söylemişti (erkek kendisi)


mother_of_sons

tubavekızları,

+1

benim kvdemutfak bezi ile yer silenlerden :/

bir gün önce eşim bez lazım mutfak bezin eskidiyse alayım mı dedi hayır hayatım yeni dedim.
ertesi gün damacana pompasını kullanamadığından yere azıcık su akıttı hoooppp mutfak beziyle sildi!!
tezgaha koyacakken müdehale ettim anne lütfen onu banyoya götürür müsün o artık mutfakta kullanılamaz dedim. yıkarız güzelce nolcak dedi :) anne bu konuyu tartışmicam lütfen götür dedim bez banyoya gitti. götüren ben bile değilim!!
eşim işten gelince bezin yeniydi hani hayatım dedi bende öle olması gerekti deyince kv anlattı durumu AZICIK Bİ SU SİLDİM YERDEN diye eşimde benimle aynı fikirde olduğunu görünce sustu.

değişmiyorlar....Cevaplamak için Üye ol