Uyku düzeni, uykusuzluk

denizkiz soruyor: 3

kızım 15 ayın içinde ve ben artık çok yıprandım. geceleri hala çok sık uyanıyor emzirip tekrar yatırıorum, bazen dalması uzun sürüyor. karnı tok çorba muhallebi yedirip uyutuorum :(. gün içinde de çok sık emiyor memeye biraz düşkün. ne yapmalıyım :((.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


cancun

14,5 aylıktı aynı sebeplerden emzirmeyi kestim. çalışıyorum oğlum beni sırf meme olarak görüyordu. gece bile kendi üstümü açıp emmek istiyordu ya da meme de uyumak. eşimle annem baktılar ben kafayı yiyeceğim onların desteği ile kestim rahatladım. yalnız oğlum hiç bir zaman iyi bir uykucu olmadı. hala da değil.


nnunnis

Gece emzirmesini kesin kademeli olarak. Meme istedikçe memelerin şimdi uyuduğunu ama sabah uyanacağını ve tekrar emebileceğini söyleyin. İlk bir hafta itiraz edecektir ama ne kadar kararlı ve sabırlı olursanız o kadar başarılı olursunuz. Süt yerine su teklif edin uyanınca. Gece emzirmeleri artık açlıktan ve ihtiyaçtan çok alışkanlık ve tiryakiliğe dönüşüyor çocuklarda. Biz böyle aştık gece uyanmalarının sıklığını. Yine gece uyanmaları devam etti ama çok sık değildi.


GOGO05

valla aynı dertlerden dolayı 22 aylıkken memeden kestim ancak hala ara ara krise giriyor ve gece uyanıyor eskiye göre çok rahatım fakat kesintisiz bir uykuya hala hasretimCevaplamak için Üye ol