cam rende pürtüklü elma

_serap_ soruyor: 6

anneler elmanın cam rendeden geçirilip verilmesi gerekiyor.

ama cam rendeden geçen elma pürtüklü kalıyor.ek gıdaya yeni başlayan bebek için pürtük erken değil mi?

o pürtükler bebeğin damağına diline yapışıyor.

siz nasıl verdiniz? sadece suyunu mu verdiniz? Ama posa da vermek gerekmiyor mu?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


fistikcik

Elmanın çeşidinden kaynaklanıyor olabilir, bizim cam rendede pek lifli kalmaz.
Ama varsın pütürlü olsun, böyle yemeye alışsın. Şimdi olmasa bile önümüzdeki ay mutlaka yavaş yavaş pütürlü verin tüm yiyecekleri. Yoksa sonra zorluk çekersiniz alıştırmada.


minikprensim

Ben ek gıdaya başladığımdan beri kullanıyorum ve şimdiye kadar hep muhallebi kıvamında oldu..Rendenizde sorun olduğunu düşünüyorum..Saygılar..


SelmaOnurEmre

Bende direkt cam rendede rendeleyip vermiştim, gayet güzel yemişti. Yalnız metal etkisi malum, metal kaşık, metal çatal ya da tel süzgeç (plastik olmayan) kullanırsanız vitaminini öldürürsünüz. Ona da dikkat edin derim...


gokalpileseyrialem


Benzeri bir tecrübeyi bende yaşamış ve çözümü elma seçimi değiştirerek bulmuştum.

Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili TECRÜBELERİMİ anlattığım bir blogum var. Konu ile ilgili linki ekliyorum. Faydası olur umarım.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/03/7-aylk-bebek-gelisimi-2-yemek-duzeni.html


iflah_olmaz

ben hala cam rende kullanıyorum meyveler için.hiç rondo,blendır hatta tel süzgeç bile kullanmadım.en başından beri sadece çatal kullandım.ama arasın eline armut,elma verdiğimde boğazında kalıyor.hatta daha bugün mosmor kesildi.o yüzden eline sadece ekmek kabuğu,kaşar peynir gibi yumuşak besinleri veriyorum.


polen

elmayı çay kaşığı ile kazıyarak veriyorum ben,o ağzındakini çevirip yutarken yenisini kazıyorum.oğlumda 4 cam rende eskittik.kızım rendelenmişi yemiyor.eline de veremiyorum dilimi,dişsizlik zor:)
bir de piyasada çeşitli cam rendeler var,oğlumdayken bana da denk gelmişti,elma şeklindeydi,biraz iri lifli rendeliyordu,oğlum da öğürüyordu,değiştirmiştik.
Cevaplamak için Üye ol