mikrodalgada süt

inciboncuk soruyor: 10

Sütü mikrodalgada ısıtıyor musunuz?Zararlı mıdır?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


nesejoy

mikroldalga nedense turkiyede acayip kotu bir imaja sahip. zararli dalgalar filan konusu var ama cep telefonlari mikrodalgadan cok cok daha fazla dalga yayiyor  ve hepimiz kullaniyoruz. 

ben mikrodalgayi yemekleri isitmak icin kullaniyorum


ezgik

her akşam büyük oğlumun sütü mikrodalgada ısınıyor, zararlı olduğunu sanmıyorum, yani zarar varsa çalışırken etrafına yaydığı zarardır sanırım, sütün kendisine kalıcı bir zarar yaratmadığını düşünüyorum.


Elcino_mutluatolye

Ezgik'e katılıyorum fakat bildiğim kadarıyla mikrodalgada homojen olarak ısınmama ihtimali olduğundan, bebeklerin ağzı yanmasın diye süt/mama ısıtılması tavsiye edilmiyor.


zehratrk

BENDE ISITIYORUM MİKRODALGADA SÜT EVET HOMOJEN OLARAK ISINMIYOR AMA BİBERONU SALLAYINCA BU SORUN GİDERİLİYOR:))))


LaL_aNNESi

Süt ile ilgili okuduğum neredeyse tüm yazılarda mikrodalgada ısıtmayın uyarısı olduğundan ısıtmamayı tercih ediyorum...baharb

annesutu mikrodalgada isitilmamali evet, sanirim Lal-annesi onu kasdetmis. ama inek sutu vs yemekler falan isitilabilir. ya da formul mama icin kullanilacak su da isitilabilir. mikrodalgada plastik kaplari kullanmamaya calisin yalniz. cam daha guvenli. camda sut isitilip plastik biberona dokulebilir ya da cam biberon kullanilabilir. Bir de esit dagilmayacagi icin iyi karistirmak-sallamak lazim ki cocugun agzi yanmasin.


senayc

ben herşeyiiii mikro dalgada ısıtıyorum.
homojen ısınmıyor ama bardağı bir kaşıkla karıştırnca homojenleşiyor.


Ozgeerdogan

Biz sürekli kullanıyoruz mikrodalgayı, çok pratik. Biberonu ağzı açık koyuyorum(emziği kesinlikle koymuyoruz), çıkarınca ağzını kapatıp iyice çalkalıyorum.Sorun yok bence:)bora

ben de sürekli m.dalgada ısıtıyorum yemekleri de sütü de ama sütü bardakla ısıtıp biberona boşaltıyorum. sanki direk biberonla koymak zararlı imiş gibi gelio.


erimonat

ben kesinlikle bu tür şeylerden çok korkuyorum mikrodalga almayı hiç düşünmedimCevaplamak için Üye ol